צילום המחשה: shutterstock

הורים לתלמידי כיתה בבית ספר יסודי בראש העין טוענים מזה מספר חודשים שילדיהם סובלים מנחת זרועו של אחד מתלמידי הכיתה. הבוקר (א'), לאור טענה חריגה לפיה התלמיד זרק לכאורה כסא על המחנכת ופגע בכתפה, החליטו ההורים להשבית את הלימודים כאות מחאה. "מבחינתנו האירוע הזה חצה את הקו האדום", הם אומרים.

מה קרה?

"בתחילת השנה נכנס אלינו לכיתה ילד עם בעיות אלימות. הוא מרים ידיים על חבריו לכיתה, לאחד התלמידים אף הוריד את המכנסיים מול כל הכיתה ועוד. במהלך השנה היו מספר תקריות בהן המורה היוותה מגן אנושי, כדי שלא ירביץ לילדים אחרים. המורה עייפה ומתוסכלת. אך ביום חמישי שעבר המצב הגיע לשיא חדש - לאחר שלא הצליח לפתור תרגיל בחשבון, הילד זרק על המחנכת כיסא שפגע למורה בכתף".

ההורים מסבירים כי נגד התלמיד ננקטו צעדים משמעתיים מיידיים והוא הושעה ביום למחרת בעוד המחנכת נשארה לנוח בביתה. אך אז גילו ההורים כי הילד ישוב ללימודים כסדרם כבר בראשית השבוע שלאחר מכן והחליטו להשבית את הלימודים. "אנו כהורים לא ניתן יד לשום אלימות כלפי מורה או תלמיד בבית הספר", הם מכריזים.

ניסיתם לפנות לעירייה או למשרד החינוך?

"הוועד שלחו מייל לפיקוח, אך עדיין לא קיבלנו תשובה. בעבר קיבלנו הבטחות שהילד יעבור טיפול וכי לא ניתן לפרט מעבר לכך, מפאת צנעת הפרט. אבל אז התברר לנו שזה לא קורה. אנחנו לא מוכנים שבית הספר שלנו יהיה 'החצר האחורית' של כל תלמידי העיר אשר מסולקים מבתי ספר אחרים".

לטענת ההורים, הורי התלמיד מכחישים את המיוחס לו ואף איימו לתבוע דיבה. "אנחנו דורשים שהורי התלמיד יקחו אחריות ויתנו לו את הטיפול לו הוא זקוק. אנחנו רוצים שבית הספר יחזור להיות מרחב בטוח לכולם, תלמידים ומורים כאחד".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ומטופל ע"י הגורמים המקצועיים באגף החינוך ובמשרד החינוך. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל להרחיב בנושא".