צילום להמחשה בלבד: shutterstock

הורים לילדים בגן עירוני בראש העין אובדי עצות בעניין סיטואציה שקיימת בגן: לטענתם, שני ילדים אשר מתקשים למצוא את מקומם במסגרת הגן מתנהגים לכאורה באלימות כלפי שאר הילדים.

"הוא לא מדבר והוא עדיין עם טיטול", מספר אחד ההורים שילדיו חוו לדבריו אלימות מהילד המדובר. "ילדי הגן מתייחסים אליו כמו אל תינוק או בובה. הוא נראה פיזית ככה ומתנהג ככה. מכיוון שהוא פיזית נראה שונה מהם הילד נפגע, סובל, וסופג התעללות על בסיס יומי משאר ילדי הגן. הוא מגיב באופן אלים - הוא נושך, שורט ופוצע את שאר הילדים, ברמה של ארבעה-חמישה נפגעים מדי יום. הגננות לא מסוגלות להתמודד איתו מכיוון שהוא באמת כמו תינוק. נראה שהוא פשוט לא מתאים למסגרת הזו".

"ניסינו לדבר עם ההורים של שני הילדים, אך הם לא מכירים בסיטואציה שמדובר בהתנהגות חריגה שפוגעת בשאר ילדי הגן. יתרה מכך, הילד 'הקטן יותר' מעבר לזה שהוא פוגע - נפגע בעצמו", מספר הורה נוסף.

"פנינו פעמים רבות לגורמים השונים בעירייה ובאגף החינוך ולא קיבלנו שום מענה. הגננת לא יכולה לשלוט בסיטואציה הזו ולמרות מכתבים, טלפונים, פניות ואפילו הפגנות פשוט מתעלמים מאתנו. אנחנו לא רוצים להרע לילדים הללו, הם בעצמם קורבן של מה שנראה כחוסר התאמה למערכת מסיבות אי אלו ואחרות. כמובן שאנחנו לא נשב בשקט גם כשילדינו נפגעים ולכן הביקורת שלנו מופנית לאגף החינוך בעירייה ולגופים האחראיים אשר זורקים אחריות מאחד לשני במקרה הטובה ולא דואגים אפילו להתייחס למקרה קיצון שכזה במקרה הנפוץ יותר".

מעיריית ראש העין נמסר: "מנהלת אגף החינוך והנוער וגורמי המקצוע נפגשו עם הורים מהגן והוסבר להם על התהליך המקצועי הנעשה בגן. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל להרחיב בנושא".