עדי אביני בליל הבחירות. צילום: אילן חתוכה

טלטלה בעיריית ראש העין: חבר המועצה עדי אביני התפטר מתפקידו כמחזיק תיק החינוך ממלכתי דתי (חמ"ד).

אביני, חבר המועצה מטעם סיעת הבית היהודי, משמש גם כיו"ר ועדת כספים ומנהל את המחלקה למורשת ישראל. הסיבות להתפטרותו מהתפקיד אינן ברורות. ישנם גורמים הטוענים כי לא קיבל תקציבים לפרויקטים בהם עסק, חלק סוברים כי הסיבה היא סגירת מיזם 'תלמודית' בבית הספר 'אוהל שלום' ויש אפילו הגורסים כי מדובר בתמיכת העירייה לקיום אירוע הגאווה בעיר שנערך ביום שישי האחרון.

אביני מסר כי "ההחלטה להתפטר מתיק החמ"ד  התקבלה בלב כבד ולאחר שנוכחתי כי היכולת שלי להשפיע מעטה. בשש השנים האחרונות אני מטפל בחינוך הממלכתי דתי ומתרוצץ בין אינספור שליחויות בשמם ולמענם של תושבי העיר.

"לצערי, בתקופה האחרונה התקבלו מספר החלטות שלטעמי פוגעות בציבור הממלכתי דתי ולכך אינני יכול לתת יד. במקום שאינני משפיע, לא אהיה. לא אשאר בתפקיד כדי לגזור סרטים.  כולי תקווה להמשיך ולשרת את תושבי העיר בכל הדרכים שיעמדו לרשותי ובשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר".

מהם אותם אירועים עליהם אתה מדבר?

"מדובר במספר דברים. מעדיף לא להיכנס אליהם. אני שומר ומקפיד על כבודו של ראש העירייה והעניינים הם בינו לביני. אני צריך שהציבור ששלח אותי ותושבי ראש העין בכלל ידעו שאני מייצג את האינטרסים שלהם ודואג לטובת העיר. הפרטים פחות רלבנטים. מדובר במכלול של מספר נושאים".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה בנושא.