החתולים המשוטטים בראש העין. צילום: אילן עתמי

תופעת החתולים המשוטטים בשכונת גבעת טל מטרידה את תושבי השכונה. לטענתם, החתולים נכנסים לבתי התושבים והם חוששים ממחלות בגלל החתולים שנכנסים למטבחים. למרות שעברו סירוס לפני כשנה וחודשיים ע"י העירייה, התופעה הולכת וגדלה.

אלון עתמי, תושב גבעת טל, מספר: "יש כאן כמות גדולה של חתולים. הם מהווים מטרד לתושבי השכונה, הם נכנסים לבתים באופן חופשי, גם למטבחים. אי אפשר להשאיר את הבית פתוח כי הם נכנסים".

לדבריו, לפני כשנה וחודשיים הזמינו תושבי השכונה את המחלקה הווטרינרית בעירייה והם אכן לכדו את רוב החתולים. לאחר שעברו סירוס, הוחזרו החתולים לרחובות השכונה ומאז הם ממשיכים להתרבות. "החתולים הזכרים נלחמים על טריטוריות וזה מפחיד, יש לי ילד בן שנה. זה ממש גן חיות", מוסיף אלון.

לפני שנה וחודשיים העירייה לא טיפלה בעניין?

"היא טיפלה ושמחתי שהיא עשתה את זה, אבל אני רואה את הגורים החדשים שהחתולות המליטו. בפועל העבודה לא נעשתה, לא יודע מה קרה".

השכנים גם מתלוננים על הבעיה?

"השיח שלנו זה על החתולים. יש כאן אנשים טובים, ואנחנו גם מאכילים את החתולים, אין לנו שום דבר מולם אבל כשהאוכלוסייה שלהם גדלה זה הופך למטרד. האוכל שאנחנו נותנים להם לא משאיר אותם אצלנו, ברגע שהם תופסים טריטוריה הם לא עוזבים אותה".

תושבי השכונה גרים בבתים פרטיים ולפעמים משאירים את הדלת או החלון קצת פתוחים אבל כעת, הם צריכים להקפיד לסגור אותם כיוון שהחתולים מיד נכנסים. בנוסף מתאר אלון את החשש ממחלות, כיוון שהחתולים נכנסים למטבחים ונוגעים באוכל. הוא מספר שנאלץ לזרוק כמויות של אוכל בגלל שהחתולים נגעו בו.

"גם בצהרון של הבן שלי ברחוב האילנות או ברחוב החרמון יש חתולים שנכנסים לתוך הצהרון", הוא מספר.

פנית לאחרונה לעירייה?

"פנינו למחלקה הווטרינרית בעיר אבל לא חזרו אלינו, פתחנו גם מספר פניות במוקד. לדעתי יש כאן משהו לא תקין, יש מחלקה שאחראית על הטיפול של העניין וראינו שהם באים אבל משהו כאן לא נעשה".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "במסגרת תכנית העבודה השנתית  ביצעה המחלקה הווטרינרית של העירייה מתחילת השנה למעלה מ-500 עיקורים לחתולים בכל שכונות העיר. עם אישור תקציב העירייה לשנת 2019 בתחילת ינואר 2019 תמשיך המחלקה לבצע עיקורים לחתולים בכל העיר".