המרכז לגיל הרך. צילום: באדיבות ההורים

"המרכז לגיל הרך בראש העין עומד בפני סגירה ונראה שלאף אחד לא אכפת". כך אומרת אלינור שוקר, תושב העיר שנעזרת באופן קבוע באנשי המקצוע של המרכז.

לאורך השנים המקום סוקר הנושא במיינט ראש העין בעקבות בעיות רבות בפעילות המרכז הקשורות בסכסוכי עבודה, תקציבים, בעיות באיוש כח אדם ומענה של העירייה לשלל הבעיות הללו ובעיות נוספות שעלו.

הדבר הביא לכך שנכון להיום המרכז "גוסס" כאשר ההכרה שלו נלקחה על ידי משרד הבריאות בחודש מאי האחרון לאחר ביקור פתע בו נמצא שהמרכז לא עומד בחלק מהתנאים לקבלת הכרה ממשרד הבריאות.

בדו"ח של משרד הבריאות נכתב בהחלטה: "בעתיד ניתן יהיה לחדש את ההכרה בכפוף להעסקת כח אדם נדרש, חידוש ההגגה הרפואית וחידוש הסכמים בכל המקצועות עם ארבעת קופות החולים".

"אפילו שלא מדובר באחריות חוקית של העירייה בערים רבות בארץ העירייה מחזיקה ומנהלת את היחידה לגיל הרך למאות הגרעונות. ישנה הבנה שיחידה עירונית טובה היא בסיס לגיל אך טוב ומתפקד ביישוב", אומרת אחת מנהלות המאבק הארצי בכל עניין ההיחידות לגיל הרך.

אלינור שוקר מובילת המאבק בראש העין אמרה למיינט: "זה מרתיח, לאף אחד לא אכפת ובעירייה פשוט לא מתייחסים. אני נאבקת כבר זמן אב בעניין הזה שחשוב לי מאוד ומצער אותי לראות שלא רק שאין התקדמות חיובית, יש התקדמות לכיוון השלילי".

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.