ראש הממשלה, בנימין נתניהו. צילום: יואב דודקביץ'

החלטת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להגיש כתבי אישום נגד בנימין נתניהו עוררה כצפוי הדים רבים ברחבי המדינה, שלא פסחו גם על ראש העין. חנוך עוז, חבר המועצה בראש העין ואיש ליכוד, הביע את תמיכתו בראש הממשלה בפוסט חריף בו כתב "שרדנו וניצחנו את הגרמנים ננצח את מה שנשאר מהם ואת כל מי שירדוף אותך".

עוד כתב עוז באותו פרסום אליו צורפה תמונתו של נתניהו: "לעולם לא תצעד לבד, אנחנו איתך באש ובמים בים וביבשה....אתה זה אנחנו ואנחנו זה אתה. תם עידן השתיקה". לאחר מספר שעות הסיר סגן ראש העירייה את השורה שהזכירה את הגרמנים, ככל הנראה לאחר מסרים שקיבל מגורמים שונים.הפוסט שעורר סערה ופוסט ההתנצלות | צילום מסך

למרות הסרת השורה מעוררת המחלוקת, הופץ הפוסט המקורי בקבוצות רבות כאש בשדה קוצים, מה שעורר את זעמם של רבים מתושבי העיר ואף מחוצה לה.

לאור השתלשלות האירועים, חנוך עוז הביע אמש חרטה על מעשיו וכתב ברשת החברתית: "לצערי למרות שתיקנתי את הפוסט בשעות הבוקר המוקדמות עקב פניות תושבים אליי והבעת רגשותיהם, בחרו מספר פעילים פוליטית להעלות את הפוסט המקורי. ברור שאם היו נפגעים באמת לא היו מעלים מחדש את אותו פוסט. אני מתנצל בפני מי שנפגע באמת ולא בפני מי שבוחר להיפגע רק לצורכי תעמולה נגדי".

עוד הוסיף עוז לאתר מיינט ראש העין: "אני לא יכול להתכחש לכך שהדברים אכן נכתבו. פנו אליי מספר תושבים בטלפון הסבירו לי שזה פוגע בהם. קיבלתי את דעתם ותיקנתי את הפוסט . אני לא מבין מדוע צריך להתעסק בזה. אני חלילה לא גזען ובטח שלא נגד אשכנזים. מי שמכיר אותי באמת יודע שזה רחוק ממני".