המחבל שחוסל

אחרי יותר מתשעה שבועות של מרדף: כוחות הביטחון חיסלו הלילה (ה') בשכם את המחבל אשרף נעאלווה שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן שבשומרון, שבו נרצחו קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי ז"ל.

על פי הודעת שב"כ, נעאלווה היה חמוש בעת שהכוחות הגיעו למקום שבו הסתתר ואף תכנן לבצע פיגוע נוסף. המחבל נהרג במהלך ניסיון המעצר. פלסטיני נוסף שהיה במקום נעצר בחשד שסייע לו להימלט.

נעאלווה חוסל על ידי הימ"מ בתום קרב יריות קצר במהלך ניסיון המעצר. לא היו נפגעים בקרב הלוחמים. המחבל הסתתר בבית במחנה הפליטים עסכר שבשכם, לאחר שמאז בריחתו החליף כמה מקומות מסתור.

כוחות שב"כ, ימ"מ וצה"ל הגיעו אל מקום המחבוא של המחבל, בתום מרדף ארוך ורב מאמצים. בין היתר נעצרו ונחקרו על ידי כוחות הביטחון כמה חשודים שסייעו או שהיו מודעים לפעילותו של נעאלווה. חלק מהעצורים הועמדו לדין. מחקירות העצורים עלה כי נעאלווה תיכנן לבצע פיגוע נוסף, שנמנע עם חיסולו הלילה.

קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

הבוקר, עם היוודע דבר חיסול המחבל, אמר אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל ל-ynet: "זה לא יחזיר לי את קים . כל מהלך שלא יעשו זה לא יחזיר את קים. כמובן שהגיע לו למות כי זה לא פיגוע רגיל. הוא הוציא אותה להורג. אני סומך על הצבא ועל המפקדים ב100 אחוזים; על הממשלה לא. אני מדבר על כך שצריך להרוס את ביתו באופן מיידי. אפילו שרוצים לעשות חצי עבודה - גם אותה לא עשו. שמעתי שהמשפחה של המחבל כבר פירקה חלק מהבית - וזה לא מרתיע אותם. צריך להוריד את הבית עד הסוף.

"אני מברך על כך שהוא נהרג באירוע ולא שרד .המטרה שלנו היא שלא נהיה המשפחה השכולה הבאה". שחר, אחותה של לבנגרונד-יחזקאל, אמרה: "זו רבע נחמה לדעת שסוף סוף אחרי כחודשיים הצליחו הצבא ושב"כ להרוג את המחבל הנתעב שרצח את אחותי.

"חבל שלקח כל כך הרבה זמן וחבל שעדיין לא נעשו פעולות הרתעה כגון הריסת ביתו וגירוש משפחתו".