בית המשפט השחרר היום (10.10) למעצר בית את כרמל מעודה, הגננת שנאשמת בהתעללות בילדים בפעוטון בראש העין.

בית המשפט החליט כי מעודה עמדה בתנאי השחרור שהוצבו לה, כאשר על המקום בו תשהה הוטל צו איסור פרסום.

כרמל מעודה. צילום: יריב כץ

כבר לפני פחות מחודש, ב-22.9, החליט בית המשפט לשחרר את מעודה למעצר בית, אך המהלך נתקל בקשיים לאחר שהמשפחה שהייתה אמורה לקלוט אותה חזרה בה. בד בבד, התקיימו מול ביתה בראש העין ובירושלים מחאות כנגד שיחרורה. הגננת הוחזרה בעקבות כך למעצר

כעת, הוחלט כאמור לשחררה ממעצר למעצר בית. ההורים שהגיעו לדיון לא הורשו להיכנס אליו הדיון התנהל בדלתיים סגורות. מי שנכנסו היו אך ורק מפקחים וחלופות מעצר.

בתום הדיון הפרקליטה יצאה למשפחות וציינה כי אין באפשרותה לשתף אותם בהחלטה או במידע כלשהו מהדיון. רק לאחר שההורים עמדו על כך, חזרה הפרקליטה לאולם וביקשה את רשות השופט כדי למסור להם את ההחלטה. לבסוף יידעה אותם כי מעודה שוחררה אך כל שאר הפרטים ביניהם על ידי מי ולאן נלקחה נותרו בגדר סימני שאלה.

לאחר הדיון מסרה ניקול דניאל חג'בי, אם מהגן: "התחושות קשות. קודם כל כי ממדרים אותנו מהתיק ולא הורשנו להיות נוכחים בדיון בנושא שחרורה. אנחנו לא יודעים כלום. בשורה התחתונה, הפרקליטה יצאה ואמרה לנו אחרי לחץ שהפעלנו עליה שהיא שוחררה למעצר בית כי גם את זה לא רצו למסור לנו בהתחלה. אז אנחנו כעוסים מאוד על המערכת ואנחנו נמשיך בדרך שלנו. זה לא מה שיעצור אותנו אנחנו נמצא את הפרטים של המפקחים , נפגין להם מחוץ לבית ונדאג שידעו איזו מפלצת הם מחזיקים אצלם בבית. דלתיים סגורות זה לא מה שיעצור אותנו".

כזכור, ביולי האחרון הוגש נגד מעודה כתב אישום, בו נכתב כי בין התאריכים 16.06.19-27.05.19 הייתה הנאשמת הבעלים ומנהלת גן משפחתון "בייבי לאו" בראש העין, המיועד לתינוקות ולפעוטות בין הגילאים 3 חודשים עד 3 שנים. במהלך התקופה זו, בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת  11 תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בכך שכיסתה ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות; העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים, למשך מספר שעות; הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה. באחד המקרים הכריחה קטין לאכול תכולת צלחת לתוכה הקיא.