בני גנץ ובנו ניר. צילום: מתן דויטש

בתיכון בגין בראש העין נערך היום (שלישי) הפנינג בחירות, המדמה את הבחירות הארציות. כ-800 תלמידי כיתות י"א ו-י"ב שלומדים במוסד החינוכי משתתפים בחגיגה הגדולה, שאליה הגיעו פוליטיקאים ומועמדים מטעם המפלגות.

בין המתמודדים היה גם בני גנץ, ראש רשימת חוסן לישראל, תושב העיר שבנו ניר לומד בכיתה י"א בתיכון. גנץ נפגש עם התלמידים והנהלת בית הספר וגם נשא נאום קצר. הוא התקבל בהתלהבות ומיהר משם למקום אחר. בערב הוא אמור להציג את רשימתו באירוע גדול בגני התערוכה.

(צילומי וידאו: מתן דויטש)

ההצבעה עצמה מתנהלת בתוך הכיתות ובהמשך היום ייוודעו התוצאות ומעניין יהיה לראות מה תהיה התוצאה.

מועמדים נוספים שהגיעו היו אילן גילאון ממרצ, מתן כהנא מהימין החדש, עודד פורר מישראל ביתנו, עידן רול מיש עתיד, יהונתן דובב מהבית היהודי, עוזי דיין מהליכוד וחגי רזניק מסיעת גשר.

ראש העירייה שלום בן משה אמר: זאת חגיגה דמוקרטית כמו שצריך להיות. בני הנוער מגלים התעניינות ומעורבות וזה מצויין. זה העתיד של המדינה ואני מברך על המעורבות הזאת".

רכזת אזרחות, נאווה לביא, אמרה באירוע: "לקראת בחירות 2019 בי״ס בגין ערך יום של חגיגה דמוקרטית. היום התחיל במערך שיעור על בחירות ודמוקרטיה לשכבות יא׳ יב׳, אותו העבירו תלמידי מועצת תלמידים. לאחר מכן ברחבת בי״ס התקיימה החגיגה האמיתית בה פעילי מפלגות הציבו דוכנים, שלטים, סטיקרים, מוזיקת ג׳ינגלים של המפלגות השונות. תלמידים הסתובבו שאלו שאלות והתעניינו על מנת לגבש את בחירתם הפוליטית.

"בשלב הבא מתקיים פאנל ובו נציגי מפלגות מכל הקשת הפוליטית, הציגו את עצמם ולתלמידים ניתנה הזדמנות לשאול שאלות, לבסוף התלמידים יחזרו לכיתה יסכמו את היום וייצאו לבחור את המפלגה איתה הם מזדהים . זו דמוקרטיה אמיתית ובי״ס בגין ראה חשיבות רבה להכין תלמידים ליום הבחירות באפריל".

צילום: מתן דויטש

צילום: מתן דויטש

בני גנץ עם צוות בית הספר. צילום: מתן דויטש

צילום: מתן דויטש

צילום: מתן דויטש

אילן גילאון במהלך האירוע. צילום: מתן דויטש