ח"כ משה ארבל | צילום: איתמר סיידא

סימן לבאות? "בעוד 5 שנים ראש העין תהיה בוועדה קרואה, היא תפשוט רגל ותקרוס", כך התבטא היום חבר הכנסת משה ארבל מסיעת ש"ס בכנס השנתי של לשכת שמאי מקרקעין שנערך באילת.

בכנס לקחו חלק בכירים בענף הנדל"ן ובממשל, לרבות שר המשפטים, אמיר אוחנה, חברת הכנסת איילת שקד, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן ואישים נוספים.

בדיון שנערך במסגרת פאנל בנושא "שוק הנדל"ן לאן", אמר חבר הכנסת ארבל כי "יש תקלות חוזרות ונשנות בכך שמשרד האוצר מחזיק במנהל התכנון, מכיוון שהם מתכננים דירות ללא מחשבה מוניציפאלית כמו תמהיל הגיוני של מגורים, תעסוקה, ומסחר. בעוד חמש שנים ראש העין למשל תהיה בוועדה קרואה, היא תפשוט רגל ותקרוס. היא בנתה אלפי יחידות דיור בלי ראייה מוניציפאלית."

ועדה קרואה הינה ועדה אותה ממנה שר הפנים כדי למלא את תפקידם של ראש העירייה ומועצת העיר בהתקיים נסיבות המעידות על תפקוד לקוי של העירייה או גירעונות כלכליים עמוקים.

דבריו של ארבל על בניית אלפי יחידות דיור בלי ראייה מוניציפאלית, עולים בקנה אחד עם תלונות תושבי העיר בכלל והשכונות החדשות בפרט על פקקים כבדים ביציאה מראש העין ובכניסה אליה כפי שדיווחנו לאחרונה, כתוצאה מהבנייה הרבה בעיר.

כמו כן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן, ציין במהלך הכנס כי "הקמנו 25 מנהלות ברשויות מקומיות ברחבי הארץ. בנוסף העברנו 90 מיליון שקל לרשויות מקומיות כדי לתכנן תוכניות מתאר של התחדשות עירונית. התחדשות עירונית זה הפיתרון הלאומי החשוב ביותר למדינת ישראל. יש פה צדק חברתי. זו ההזדמנות של המדינה לתקן את כל מה שנבנה כאן לפני 50-60 שנה יחד עם עירוב שימושים, מסחר, תעסוקה ומגורים".

מעיריית ראש העין טרם נמסרה תגובה.

ממנהל התכנון במשרד האוצר טרם נמסרה תגובה.