עמדת דפיברילטור (צילום: דוברות מגן דוד אדום)

"בית החינוך "רונה רמון"  מונה 468 תלמידים בנוסף לצוות הוראה המונה 50 אנשי צוות. בית החינוך מכיל גם קן של "הנוער העובד והלומד" המכיל 20 נערים ונערות קומונרים ועוד תלמידי חטיבות שאשר פוקדים את בית הספר מספר פעמים בשבוע לצורך פעילות. נכון להיום, שלושה וחצי חודשים לתוך שנת הלימודים עדיין לא נרכש או חושבים לרכוש דפיברילטור לבית הספר בטענה שאין 500 תלמידים לפי תקן משרד החינוך. "לא ברור מי אחראי על תקציב זה בעיר, מתי יירכש הדפיברילטור ובאחריות מי לרכוש", כך מספר אחד ההורים המובילים את עניין הכנסת המכשיר אשר מציל חיים לבית הספר.

דפיברילטור הוא מכשיר החייאה המוצב במקומות ציבוריים. פעולתו מחזירה את קצב הלב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה בסמיכות ללב.

פניתם לגורמים בעירייה? מה אומרת הנהלת בית הספר? "נעשו פניות לגורמים בעירייה כבר מזמן וכל הנושא נסחב. למיטב ידיעתי גם הנהגת ההורים העלתה את הנושא מספר פעמים. הבנתי שההנהלה מנסה לקדם את הנושא עוד לפני שנת הלימודים. זה מעצבן לדעת שגורמים בעירייה מודעים לסיכון ובוחרים להמר על חיי הילדים וצוות ההוראה."

הבעתיות שבסיטואציה מעצמת כאשר נראה שעניין ה-500 תלמידים על מנת שיהיה מכשיר אינו חד משמעי בפועל. "בחטיבת הביניים היובל יש יותר מ-500 תלמידים ועדיין אין מכשיר. בבית ספר יסודי אחר בעיר שמונה 471 תלמידים יש מכשיר. מדובר במכשיר לא יקר שיכול להציל חיים. בעוד מקומות שבדקתי למשל בית ספר יסודי בצור יצחק שמונה 450 תלמידים יש מכשיר."

הטענות הללו של ההורים מתווספות לטענות כלפי כך שלא נערכה בדיקת גז ראדון בממ"דים של בית הספר שמשמשים גם ככיתות לימוד בטענה שנעשתה בדיקה מדגמית בבית ספר אחר. בנוסף, בקרבת בית הספר מופעלת מחצבה היוצרת ענני אבק רבים אשר אותם נושמים בבית הספר. "לאחרונה פונו 2 ילדים באמבולנס עקב בעיות נשימה". 

תגובת עיריית ראש העין טרם התקבלה.