צילום: עידו ארז

הישג מרשים: על פי נתוני "מפת המצוינות של ישראל", ראש העין מדורגת במקום 12 בשיעור הניגשים לבגרות 5 יחידות מתמטיקה עם 21.3%. פתח תקווה תופסת את המקום ה-27 עם 15.6%.

"מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ.

לאחר שבין השנים 2011 ל-2013 ירד שיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בראש בעין בקרוב ל-25%, החלה להירשם בעיר מגמת עלייה. מגמה זו הפכה קבועה ובשנת 2017 הגיעה ראש העין לשיא בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה.

כ-130 בוגרי מערכת החינוך בראש העין (כ-21.3% כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, בעוד הממוצע הארצי עומד על 14.3%.

נתונים: "מפת המצויינות של ישראל", קרן טראמפ

בהשוואה לערים מאותו אשכול סוציו אקונומי, ניתן לראות שראש העין מציגה את ההישגים הגבוהים ביותר, ואילו פתח תקוה יכולה להגיע להישגים גבוהים יותר כמו של גדרה שמציגה הישג מרשים של 21.1% בוגרים ב-5 יחידות מתמטיקה.

מהנתונים המתפרסמים כעת ברור שראשי ערים שמשקיעים בקידום המצוינות בחינוך בעיר מצליחים להביא להישגים בלימודים ולהעניק לדור הצעיר יתרון בבחירת עתידם.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "מדינת ישראל הכפילה את מספר בוגרי חמש היחידות במתמטיקה, וזה הישג מרשים ביותר. יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".