מוכנים למצב חירום. התרגיל אמש | צילום: תאגיד המים עין אפק

אתמול (ראשון) עיריית ראש העין ביצעה תרגיל פתע לתאגיד המים העירוני עין אפק. מטרת התרגיל: לבחון את הערכות התאגיד לפתיחת תחנות חלוקת מים במקרה של מצב חירום. על התרגיל פקחו מנכ"ל העירייה, אילן הררי, מנהל אגף הביטחון והפיקוח , דניאל יצחק וממונה שעת חירום בעירייה, אבי ארז. 

התרגיל החל בהודעת פתע למנהל ביטחון המים של התאגיד, מאיר מוסיוב בשעה 06:30 בבוקר לפיה: "התקבלה הודעה על בעיות חמורות באספקת המים באזורים שונים בעיר". במקרה זה, על התאגיד לפתוח תחנות חלוקת מים לתושבים, שיבטיחו אספקת מים שוטפת במקרי קיצון. התאגיד החל בפריסת תחנת חלוקת מים מתוגברת במגרש חניה ברחוב ש"י עגנון. תחנת החלוקה הייתה ערוכה לאספקת מים לתושבים תוך זמן קצר מרגע קבלת ההודעה. בנוסף, התאגיד תרגל מילוי מים בתחנה עם אמצעי מילוי נגררים. בסיום התרגיל, ערך צוות התאגיד למנהלי התרגיל סיור במחסני החירום והציג את כלל הציוד המשמש למקרה חירום הנותן מענה לאספקת המים העירונית.

התרגיל הסתיים בהצלחה, ומנכ"ל התאגיד, עו"ד יאיר אברהם, בירך את עובדי התאגיד האמונים על נושא החירום והתפעול בראשות אלי כהן. "צוות התאגיד ערוך לכל תרחיש וכך ימשיך לספק לתושבי ראש העין את השירות הטוב והיעיל ביותר, גם במצבי חירום. התאגיד ימשיך להוביל בתחום אספקת המים ויפיק לקחים, במטרה לספק את השירות הטוב ביותר גם בעתיד".