ביתו של בני גנץ בראש העין. צילום: מתן דויטש

הפוליטיקאי הכי מדובר עד עכשיו במערכת הבחירות של שנת 2019 הוא רב אלוף במיל' בני גנץ, תושב שכונת נווה אפק הצבאית בראש העין. מאז שנודע על ריצתו במסגרת מפלגה חדשה לא שמענו את קולו, ולכן החלטנו ביום ראשון השבוע להגיע אל שכונת מגוריו ולבדוק עם שכניו האם הם יודעים משהו שאנחנו לא יודעים.

הגענו לנווה אפק ביום חורפי. הרחובות היו שקטים, בדומה לשקט שגזר על עצמו בינתיים גנץ. בכניסה לבית הפרטי שבו מתגוררים בני הזוג בני ורויטל עומד בודקה שומם, עדות לימים שבהם כיהן כרמטכ"ל. "אני יכולה לומר שהם אנשים מקסימים, אבל מעבר לזה לא אוכל להוסיף כי הם ביקשו לשמור על פרטיותם", ציינה שכנתם של בני הזוג גנץ.

במרכז המסחרי השכונתי "לב אפק" מספרים העובדים כי עקבותיו נעלמו בחודשים האחרונים. "לא ראינו אותם לאחרונה", מספרת מגי (מרגלית), עובדת בחנות נוחות במרכז. "מדי פעם הייתי רואה אותם בסופר, אותה בעיקר. אבל מאז הידיעה שהוא רץ לפוליטיקה, מטבע הדברים הוא לא מסתובב עד שיחשוף מה קורה איתו. בסך הכל הם אנשים מקסימים ולקוחות נהדרים".

בני גנץ מביא קפה לצלמת ynet מחוץ לביתו. צילום: ליהיא קרופניק

יצאנו לבדוק אם ב"שופרסל שלי" שמעו משהו חדש אודות בני הזוג, אך גם להם לא היו תשובות לספק. "הוא היה דווקא ביום שישי האחרון אבל חוץ מזה כמעט ולא נמצא כאן", אומרת עובדת במקום. "גם האינטראקציה איתו מסתכמת בשאלות על מוצרים מסויימים, לא משתף מה עובר עליו. אשתו נמצאת כאן יותר וממש הופתעתי לשמוע את הסיפורים שמספרים עליה".

המרכז המסחרי לב אפק בראש העין. צילום: מתן דויטש

אדם נוסף שעובד במקום מספר שנים, מדבר על משפחה חיובית מאוד שמדברת בגובה העיניים לתושבים. "הייתי רואה אותו רץ לפעמים כשהיה רמטכ"ל. אבל חוץ מפעם אחת לא ראיתי אותו בתקופה האחרונה. גם כשהגיע עשה זאת בשקט, ללא מאבטחים סביבו".  

לאחר שיטוט נוסף בקרבת ביתו של גנץ, נתקלנו באדם שיצא לטיול עם כלבתו כשהוא עוטה מעיל עבה וכובע לראשו. כשהתקרבנו אליו, חשבנו שמצאנו את המטמון, אך לבסוף התברר כי מדובר באדם שדומה מאוד לגנץ ושכנו בהמשך הרחוב. "אתה כבר הרביעי השבוע שחושב שאני זה הוא", הוא אומר. "הם שכנים טובים. לפני זמן מה הבית שלנו נשאר פתוח כתוצאה משיפוץ שעשינו והוא עבר מדי פעם באזור עם המאבטחים שהיו לו כדי לתת לנו תחושת ביטחון. אם אני רואה אותו היום? הייתי רואה אותו עושה ריצות בשכונה, היום פחות. מדי פעם אנחנו נפגשים בערבי תרבות. הוא לא מדבר על כל מה שקשור לפוליטיקה".

הרחוב שבו גר בני גנץ. צילום: מתן דויטש

המרכז המסחרי לב אפק. צילום: מתן דויטש