שביתה החל מיום שני. המסוף בשניידר | צילום: מתן דויטש

הפלונטר הפוליטי ופיזורה מחדש של הכנסת, ממשיכים לתת את אותותיהם: לאור עיכוב בתקציבים לחברות האוטובוסים השונות, חברת 'אפיקים' הודיעה כי תשבית את שירותיה החל מיום שני הקרוב, 23.12. אך מאוחר יותר, ובדומה לחברת 'קווים', היא נאותה לבקשתו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ודחתה לעת עתה את השביתה שתוכננה החל ממחר (שישי).

חברת 'אפיקים' הודיעה תחילה כי תשבית את שירותיה בכלל הקווים והערים בהם היא פועלת, ביניהן: פתח תקווה וראש העין. במכתבה למשרד האוצר הודיעה החברה כי: "לאור האמור, אם עד מחר, 17.12.19, בסוף היום, 'אפיקים' לא תעודכן כי כלל התשלומים המגיעים לה יועברו אליה עד ליום ראשון, 22.12.19, הרי ש'אפיקים' תאלץ לדומם את כל פעילותה, על כל המשתמע על כך".

יצויין כי חברת 'אפיקים' מפעילה קווים מרכזיים מראש העין לפתח תקוה, כמו למשל קו 17, 29 ואחרים. 

אמש, שלח שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' מכתב אישי למפעילי התחבורה הציבורית בו ביקש באופן נחרץ לדחות את העיצומים מאחר ועוד מספר ימים יועברו הכספים. "ראשית, ברצוני להביע בפניכם את צערי והתנצלותי האישית בגין אי העברת התשלום שבנדון והמגיע לכם בדין, ולהודות לכם על גילוי האחריות ואורך הרוח ומניעת הפגיעה בציבור הנוסעים", כתב סמוטריץ'. "אני מבין את הקושי התזרימי שאתם נדרשים להתמודד איתו ומתחייב לעשות כל שביכולתי כדי שהתשלומים יעברו מהר ככל הניתן, כפי שהתחייבתי בפעם הקודמת ועמדתי בכך".

"לאור מכתבו של שר התחבורה", הסבירו באפיקים, "בו ביקש באופן נחרץ לדחות את עצירת הפעילות. מאחר ועוד מספר ימים יועברו הכספים לחברה, חברת אפיקים החליטה כעת לדחות בימים ספורים את עצירת פעילות התח"צ עקב העדר אספקת דלק שהייתה מתוכננת להתקיים החל משני הקרוב (23.12), עד העברת התשלומים לחברות על ידי משרד האוצר. דחייה זו התאפשרה נוכח הסכמת חברות הדלק להמתין מספר ימים עד ההסדרה.