צילום: באדיבות תושבים

כבישי עפר מלכלכים ומזהמים, מדרכה רעועה, עמודי חשמל אשר אינם בהכרח יציבים, סכנת הצפה בעיתות גשמים, בורות פתאומיים ועוד שלל בעיות סביב נושא התשתיות.

זה המצב איתו מתמודדים דיירי רחוב האצ"ל בראש העין באופן יום-יומי. למרות שהפרויקט ברחוב היה אמור להסתיים לפני זמן רב יחסית, כרגע לא ברור אם הפרויקט יגיע לסיום בכלל. ואם יגיע, האם יטופלו ויוסדרו כל הבעיות שקיימות ברחוב ופוגעות ברווחת התושבים?

"הייתי צריכה להתחנן שיעשו לי שביל, עוד מעט יהיה גשם ותהיה לי פה בריכה בכניסה. גם על זה נלחמתי איתם שלושה חודשים", סיפרה אחת הדיירות.

צילום: באדיבות תושבים

"גרים פה ילדים עם אסתמה, וכל פעם שרכב עובר על 'הכביש' (עפר) יש עננה של אבק לכיוון הרכבים החונים שלנו, הבתים והדיירים, המצב של הרחוב קטסטרופה". כך סיפרו זוג דיירים שגרים ברחוב.

"אני לא יודע מה אני מעדיף, את המצב כיום או את המצב שאמור להיות כשהפרויקט יסתיים. כיום לפחות יש מדרכה כלשהי המפרידה בין היציאה מהבית לכביש. לפני כן לא היה דבר כזה ואם ילד יוצא מהבית בריצה הוא נמצא על הכביש ועם שדה הראייה המצומצם והאופן שבו נוהגים ברחוב הזה, כל יציאה מהבית יכלה להסתיים באסון. מצד שני כבר היום, למרות שהרחוב עדיין שקט ורגוע, אנשים משתמשים בו על מנת להימנע מרמזורים ולעבור במהירות. כשיעבדו על רחוב שבזי, כל המעברים יהיו דרך הרחוב הזה, יהיו כאן פקקים וסכנה כל הזמן".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "לביצוע העבודות ברחוב האצ"ל, יצא מכרז משותף לתאגיד המים עין אפק והחברה הכלכלית ע"י קבלן משותף. במהלך ביצוע העבודות, התגלה כי הקבלן אינו מבצע את העבודות כראוי והן מתעכבות ללא הצדקה.

"בהנחיית ראש העיר, הקבלן זומן לישיבה במסגרתה הקבלן הציע לבצע את העבודות במתכונת פאושלית (קומפלט), אלא שהצעת הקבלן חרגה מהתקציב כמעט פי 2 ולא עמדה בלוחות הזמנים. לפיכך, החל הליך של סילוק הקבלן. במטרה להקל על התושבים, תאגיד המים עין אפק מבצע השלמת העבודות ותיקון הליקויים. צפי גמר ביצוע אמצע חודש אוגוסט והחכ"ל החלה בעדכון תכנון מחדש של הפרוייקט.

"אנו עושים את מירב המאמצים בכדי לסיים את העבודות בהקדם ובינתיים מנסים להיענות לפניות התושבים בבעיות שונות. צפי גמר עבודות התאגיד במהלך חודש אוגוסט ותחילת עבודות החברה הכלכלית צפוי לסוף חודש אוגוסט בתקווה לסיימם בתוך כ- 4 חודשים".