מעבר החצייה המסוכן. צילום: באדיבות תושבים

אם יוצא לכם לנסוע ברחוב העצמאות המרכזי בראש העין, בוודאי נתקלתם במעבר החצייה המסוכן שנמצא ליד גני הילדים.

מעבר החצייה נמצא צמוד לכיכר אך תושבים מגיעים אליו עם כלי רכב, לאחר עיקול מסוכן שבו לא רואים את הולכי הרגל העוברים במעבר החצייה. אחת מדיירות הרחוב סיפרה לנו כי היא מודאגת מתאונה העלולה להתרחש כיוון שהנהגים נוסעים במהירות בעיקול ועלולים לפספס אדם או ילד העובר במעבר החצייה.

"יש ברחוב הזה הרבה זוגות צעירים. כל מי שרוצה לשים את הילד שלו במעון או בגן נאלץ לעבור במעבר החצייה הזה. אנשים נוסעים שם מהר והם לא רואים את מי שעובר במעבר החצייה בכלל. מעבר החצייה הזה נושק לבניין מגורים, יש שם הרבה ילדים קטנים שעוברים שם. אני שנים גרה פה ואנשים נוסעים בכביש הזה כאילו אין מחר, כמו מטורפים", מספרת דיירת הרחוב.

זה לא מעבר חצייה חדש, למה עכשיו פנית לעירייה?

"האמת אחרי שאני כמעט נדרסתי, קודם כל נפל לי הלב וממש נבהלתי, אמרתי שאם זה קרה לי ואני זהירה, אז זה הרבה יותר מסוכן לילדים שעוברים שם, מחכים שיקרה פה אסון?"

ספרי מה קרה.

"לפני שבוע בערך עברתי שם, הסתכלתי טוב ולא שמעתי אף מכונית מגיעה אז התחלתי לחצות, פתאום הגיעה מישהי במהירות והיא כמעט דרסה אותי, רצתי במעבר חצייה וצעקתי עליה, הם מטורפים".

נהגים נוסעים במהירות בעיקול. צילום: באדיבות תושבים

לדבריה, יש אנשים המעדיפים לא לעבור במעבר החצייה בכלל ולא לקחת סיכון שיקרה משהו. אלינור מבקשת שיבנו לפני מעבר החצייה פס האטה. לפני כשבוע, לאחר שכתבה פוסט זועם בפייסבוק, אלינור קיבלה פנייה ממחלקת ההנדסה בעירייה שיצרו אתה קשר ואמרו שיבואו לבדוק את העניין אך מאז לא קיבלה מהם עדכון, במקביל פתחה פנייה במוקד העירוני.

שמעת על הבעיה מתושבים נוספים בשכונה?

"כן אבל נראה כאילו לאף אחד לא אכפת, הם אדישים, לא כמוני. יש כאלה שפשוט מעדיפים לא לעבור שם".

מעיריית ראש העין נמסר: "אתמול נערך סיור עם יועץ התנועה במקום. לדבריו, אין אפשרות לפתח מהירות בקטע זה של הרחוב. למרות זאת העירייה תעשה בדיקת מהירות ברחוב. לגבי מעברי החצייה, הועברה בקשה לרשות החניה לצבוע את סימוני המעברים".