אגם ראש העין. צילום: ניצן ינקו

אחד המקומות הקסומים והאהובים בראש העין הוא אגם הצלילים. מדובר באגם מלאכותי ויפה בלב העיר, שבו ניתן להתנתק מהסביבה הרגילה ולהתחבר קצת לטבע ולפעמים נערכים בו גם אירועים של העירייה.

המים לאגם זורמים מנחל רבה, שהינו יובל של נחל הירקון. בשנת 2017, שלוש שנים לאחר שהעירייה ריצפה את הנחל בבטון במטרה למנוע חלחול (בעזרת שאיבה והזרמה מחדש), היא הגיעה למסקנה יחד עם רשות ניקוז ירקון שיש לפרק את הריצוף מסיבות של נזק למערכת האקולוגית וקושי תחזוקתי.

הדבר אכן קרה, ולאחר השקעה של כסף רב בהנחת הבטון הגיעה השקעה ניכרת נוספת בפירוקו. מעבר לסיבות הללו, הבטון לא עשה את עבודתו נאמנה והמים חלחלו דרכו.

האגם הפך למקום מוכר יותר ותושבים מהאזור מבקרים בו מדי שבוע, במיוחד בעונת החורף כאשר יש מים בנחל רבה שהינו נחל אכזב. אך עם כל היופי מסביב, יש מראה בעייתי שנשאר מהתקופה בה פורק הבטון.

אחד מתושבי העיר כתב באופן ענייני בתגובה לפוסט, על נקודות בנחל בהן יש שאריות בטון רבות אשר לא נראה שמישהו טרח לפנותו לאורך זמן כה רב. לדבריו, ההזנחה גדלה במיוחד לאחר תקופות גשומות כמו שהיו בסערה האחרונה בשבוע שעבר.

"את הבטון הזה יצקו שם והוא שימש את תוואי הקרקעית של הנחל. יציקה לא מקצועית גרמה לבקעים ושברים שבסופם הוחלט לפרק את הקרקעית. השאלה היא - מדוע לא פינו את הריסות הקרקעית לאחר הפירוק?".

תגובת עיריית ראש העין טרם התקבלה.