צילום: יריב כץ

לאחר שכבר סוכם כי הגננת כרמל מעודה, החשודה בהתעללות בפעוטות בראש העין, תשתחרר למעצר בית, ולאחר שכבר הייתה בדרכה לבית משפחתה בירושלים, התגלה כי המשפחה חזרה בה וכי המפקחים לא יכולים לערוב לה. על כן החליט בית המשפט להחזירה לכלא ולערוך דיון נוסף בנושא ביום חמישי הקרוב.

בית המשפט העליון החליט ביום חמישי לשחרר את מעודה למעצר בית בתנאים מגבילים. השופט יצחק עמית קבע כי "מאחר שהמסוכנות הנשקפת ממעודה מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים, הוחלט כי ניתן להפחיתה באמצעות מעצר בית בתנאים מגבילים".

מעודה הייתה אמורה להשתחרר למעצר בית בשכונת רמות בירושלים. למרות שהכתובת לא פורסמה בהחלטת בית המשפט העליון, ההורים המלווים את הפרשה גילו את המיקום המדויק והפגינו מחוץ לדירה. בעקבות ההפגנות המשפחה חזרה בה מהסכמתה לפקח על מעודה ועל כן שחרורה נדחה עד היום.

כאמור, העברתה של מעודה למעצר הבית השתבשה לאחר שלא נמצאה כתובת מאושרת שתקלוט אותה. אחיה שהיה עמה ניגש לדווח על כך לתחנת המשטרה. במהלך דיון נוסף בבית המשפט אחר הצהריים הבין השופט כי אין מי שישגיח על הגננת – והורה על החזרתה לתא המעצר. דיון נוסף בעניינה כאמור, עתיד להתקיים ב-26.9.

ניקול דניאל חג'בי, אחת האימהות לילדים בפרשה, אמרה: "זהו בזיק של תקוה וצדק. היום, היה קצת קרקס מכל הדבר הזה. הייתה הנהלות בזויה. אני שמחה שבית משפט עשה לזה סוף עד שתמצא חלופת מעצר הולמת, בתקווה שלא תמצא אחת".