צילום: באדיבות תושבים

תושבים משכונת פסגות אפק בראש העין מתלוננים על תדירות איסוף האשפה, דבר שגורם לזבל לעלות על גדותיו מדי שבוע במראות שחוזרים על עצמם. לדבריהם, גם פניות חוזרות ונשנות למוקד 106 ובקשות להוספת יום לאיסוף לא העלו דבר: "אמרו שזה ההסדר עם שפ"ע".

כך מספר לנו תושב רחוב יונתן רטוש 10: "פנינו עשרות פעמים לעירייה והם לא עושים כלום".

מה הבעיה?

"הבעיה שלנו זה שאנחנו 68 דירות בבניין, 19 קומות ומפנים זבל רק בימים בשני ורביעי וגם בימים האלה מגיעים בשעות אחה"צ ולא בבוקר".

למה זה גורם?

"נוצר מצב שבין רביעי לשני זה 6 ימים בלי פינוי. הזבל נערם על הרצפה כי אין מקום בפחים. ממש אסון תברואתי".

צילום: באדיבות תושבים

פניתם לעירייה?

"ביקשנו אבל הם לא באים. ביקשנו מהם לשקול את שלישי ושישי או שני וחמישי כימי פינוי כדי שלא ייווצר מצב של יותר מ-4 ימים ללא פינוי. הם לא הסכימו".

תושב אחרת בשכונה מספר: "יש לנו תמונות וסרטונים שהועברו בחצי שנה האחרונה לעירייה וכלום לא נעשה. הם גם בקושי עונים ומתייחסים לפניות. בפעם האחרונה אמרו לנו שזה ההסכם עם אגף שפ"ע וזהו".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "בעקבות עומסים בנפח האשפה במתחם B בשבועות האחרונים, הנחה מנכ"ל העירייה את מנהל אגף שפ"ע להפריד את יום פינוי האשפה של הבתים צמודי הקרקע מימי הפנוי הקבועים של מתחם B ולהעבירם לימים שלישי ושישי. מהלך זה יאפשר פינוי של כמות גדולה יותר של אשפה ובזמן קצר במתחם B. ימי הפינוי בבתים המשותפים ללא שינוי.

"להלן מועדי הפינוי החדשים בימים שלישי ושישי לרחובות: הרב גורן, רחל המשוררת, יוסי בנאי, בת שבע דה-רוטשילד, עוזי חיטמן, נתן יונתן, זיקו גרציאני ונחום גוטמן".