שריפה בבית הגננת החשודה בראש העין | צילום: דוברות כב"ה מרכז

המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) שני חשודים נוספים, בני 20 ו-26 מראש העין, בהצתת הבית של בני משפחת מעודה בעיר. החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בפ"ת. היום יתקיים דיון בהארכת מעצרו של החשוד, בן 18 מקרני שומרון, בבימ"ש השלום בפ"ת. הדיון יתקיים בסביבות השעה 14:30.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי אדיר רצון, תושב קרני שומרון בן 18, הוא החשוד בהצתת בית משפחתה של כרמל מעודה (25) - הגננת מראש העין שמואשמת בהתעללות בפעוטון. רצון מכחיש את המיוחס לו, ואינו קשור להורים שילדיהם שהו בפעוטון. 

בבוקר שבת שעברה פרצה שריפה בביתה של כרמל מעודה, בעלת הפעוטון בראש העין החשודה בהתעללות בילדי הגן שניהלה. הבית נשרף וניזוק בצורה קשה ביותר ולאחר כיממה נעצר חשוד בן 18 במה שהסתמן כהצתה.

שריפה בבית הגננת החשודה בראש העין | צילום: דוברות כב"ה מרכז

בשעות אחר הצהריים של יום ראשון, הודיעו צוותי הכיבוי שצוות חקירה שהוקם סיים את פעולות החקירה שכללו שימוש בכלב שהוכשר לאיתור מוקדי הצתה. במקום נמצאו מספר נקודות חשודות שנאספו מהם ממצאים אשר נשלחו לבדיקת מעבדה ומחזקות את החשד להצתה. 

לידי המשטרה הגיעו ראיות נגד רצון ובכללן תיעוד שלו במצלמת אבטחה באזור לפני ואחרי ההצתה וכן איכון הטלפון הנייד שלו סמוך לזירה.

עוד התברר כי החשוד היה מעורב בעברו בהצתה במקום מגוריו והחשד הוא כי נשכר להצית את הבית או עשה זאת בעקבות הסתה ברשתות.

עו"ד גיא עין צבי שמייצג את כרמל מעודה מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר לפני מספר ימים כי "אנו מבינים את הכעס והכאב של ההורים, אבל נחצה קו אדום. אנשים לקחו לידיהם את החוק, פעלו בבריונות וסיכנו חיי אדם. את המשפט כנגד כרמל יש לנהל בבית המשפט ולא בכיכר העיר. על משטרת ישראל לפעול באופן מיידי לעצור את האיומים והפגיעה במשפחה".