לא בנוי, ללא גישה ומוקף באתר בנייה – זה מצבו של "גן יהלום" במתחם פרסי נובל שעתיד להיפתח עם תחילת שנת הלימודים באשכול A בראש העין.

ההורים לילדי הגן המיועד מתכוונים להשבית את פתיחת שנת הלימודים ולא לשלוח את ילדיהם לגן עד למציאת פתרון.

גן או אתר בנייה? צילום: באדיבות ההורים

ב-7 ליולי גילו דיירי רחוב יצחק הרצוג שילדיהם בגיל טרום חובה אשר נכנסים לגן בתחילת שנת הלימודים הקרבה. שובצו ל"גן יהלום" - שבנייתו טרם הסתיימה. מעבר לכך, מסביב לגן נבנים מבנים נוספים אשר הקמתם תימשך גם לאחר תחילת שנת הלימודים, מה שמסכן את הילדים. ולא רק אלה: בשלב זה אין שביל גישה לגן אלא רק דרכי חול ועפר ואין חניה בקרבת מקום.

ההורים המודאגים הגיעו לפגישה עם מנכ"ל העירייה אילן הררי ומחזיק תיק החינוך, עומר שכטר, שלושה ימים לאחר קבלת השיבוץ. "הובטחה לנו שתתקיים פגישה נוספת בעוד שבוע", מספרת לנו אחת האימהות, "לחצנו והתקיימה פגישה ביום חמישי האחרון עם נציגות של ההורים. נאמר לנו שהגן יהיה בנוי בזמן, אך לא קיבלנו תשובה לגבי הסכנה שאורבת לילדים בעקבות הבנייה סביבו".

למה לדעתך המצב כפי שהוא?

"עיריית ראש העין לקחה את הזמן שלה בשיבוצים. שובצנו לאשכול A כאשר אנו שייכים לאשכול B. באופן כללי, לא ברור למה המצב הוא עגום כמו שהוא, נאמר לנו 'שזה מה יש' ושמשרד החינוך לא מתקצב את העירייה במועד ולכן אזורים נפגעים. מייעדים לנו מבנה בתוך אתר בנייה".

פניתם לגורמים נוספים?

"הגשנו תלונות למשרד החינוך, מבקר המדינה ואגף תלונות הציבור במשרד רה"מ. כמובן שפנינו גם למבקר העירייה. ניסינו להגיע לראש העירייה אך ללא הצלחה. לא נשלח את ילדינו לגן בונשבית את פתיחת השנה עד שיימצא פתרון".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הגן יהיה מוכן ב-1 בספטמבר ויהיה בטיחותי ונגיש לילדים. המנוף יפורק במהלך חודש אוגוסט.

"אנו מבינים את דאגות ההורים.  מנכ"ל העירייה וסגן ראש העיר מחזיק תיק חינוך ממלכתי נפגשו איתם באופן אישי מספר פעמים. אנו מחבקים את ההורים החדשים שהגיעו לעיר וקשובים לפניותיהם. העבודות בגן נמצאות בתהליכי עבודה מואצים".