גינות ציבוריות בראש העין ללא גידור | צילום פרטי

הורים לילדים בשכונות החדשות טוענים כי גינות המשחקים הציבוריות אינן מגודרות ומהוות סכנה בטיחותית לילדים.

ההורים  מסבירים כי במקום לבוא עם הילדים ולתת להם לשחק בחופשיות, הם נאלצים לרדוף אחריהם לא פעם כדי שלא יגיעו לכבישים הסמוכים. לטענתם, המפגע נפוץ בשכונות החדשות, פסגות אפק, נווה אפק וגבעת טל ולא פעם מדובר אף בגינות שממוקמות בסמוך לכבישים בהם קיימת תנועה ערה של כלי רכב.

גינות ציבוריות בראש העין ללא גידור | צילום פרטי

"המצב פשוט בלתי נסבל", אומרת אמא לילדים בגיל הרך. "לא יכול להיות שגינה תשב על כביש ראשי ולא תהיה סגורה. זה ממש מסוכן. אני באופן אישי תפסתי את הבן שלי מהחולצה על קצה המדרכה, וראיתי גם לא מעט מקרים שבנס לא נגמרו באסון כשהילדים נתפסו 'על הקשקש'. יש מקומות שבהם כן מוצב גידור, אבל הוא חלקי, מינימלי ולא מספיק מבחינה בטיחותית. מדובר בגינות יחסית חדשות ואני לא מבינה מדוע לא הקימו אותן במתחם סגור כמו בערים מתוקנות, כדי שלא נצטרך לדאוג בכל רגע נתון".

"הגינות הללו הן פשוט מפגע", אומרת סבתא לנכדים שמתגוררת באזור. "מדובר בילדים שרצים לכל מקום.  אני הולכת עם הנכד שלי ואני לא יכולה לתת לו חופשיות כי אני פוחדת שירוץ לכביש. בגיל שלי כבר קשה לי לרדוף אחריו. עברנו לשכונה חדשה, משלמים הון תועפות ארנונה ומעבר לבעיות של פקקים, חוגים וכ' אני אפילו את הילדים לא יכולה לקחת לגינה. זה ממש מקומם. על מה אנחנו משלמים? "

מעיריית ראש העין נמסר:

"בהמשך לפניות התושבים, ראש העיר ייצא בשבועיים הקרובים לסיור בגנים בשיתוף הגורמים המקצועיים על מנת לבחון פתרונות אפשריים. יודגש כי בכל הגנים הציבוריים בעיר, אנו עובדים על פי הנחיות מכון התקנים. מתקני משחק מאושרים כולל גידור הגן במקומות הנדרשים לבטיחות הילדים".