עומר שכטר עם תומכים ביום הבחירות. צילום: מטה מרצ מקומי

הפתעה גדולה בבחירות למועצה בראש העין: סיעת מרצ בראשות עומר שכטר תהיה הגדולה ביותר, לאחר שקיבלה את מירב הקולות ותיכנס עם 3 מנדטים. ייתכן שהסיעה אף תקבל 4 מנדטים לאחר קולות החיילים.

מרצ מקומי היתה בקדנציה האחרונה עם שני מנדטים בלבד וייצגו אותה סיגל שיינמן ועומר שכטר. לאחר פרישתה של שיינמן, שכטר בן ה-26 נבחר למקום הראשון והצליח ליצור מומנטום.

"קבוצה גדולה של תושבות ותושבי ראש העין הביעו אמון ברשימת מרצ-מקומי משום שהם רוצים לראות ראש העין יותר פלורליסטית, פתוחה, צעירה, שחושבת על טובת כלל הציבור בעיר", אמר שכטר לאחר ההישג. "הקבוצה הזאת יודעת שאנחנו נילחם על הערכים האלה ללא פשרות ומבלי לעגל פינות. זאת זכות גדולה לקבל אמון כזה, וזו גם אחריות גדולה. אני יכול להתחייב שבחמש השנים הקרובות נעבוד קשה עבור תושבות ותושבי ראש העין כדי להצדיק את האמון העצום שניתן בנו".

שכטר עם  תומכים ביום הבחירות. צילום: דוברות מטה מרצ מקומי

ההישג של מרצ הוא גדול בכל קנה מידה, שכן ראש העין היא עיר מסורתית ומרצ מייצגת ליברליות וחילוניות. יחד עם שכטר ייכנסו למועצה גם מיכל סופרין-דיסטניק ושלום מעוז. יהיה חבר מועצה רביעי מטעם הסיעה, תהיה זאת הילה חסון-אינדורסקי.

גם מפלגת הבית היהודי בראשות עדי אביני בראש העין רשמה הישג נאה ותיכנס עם שני מנדטים. סיעתו של רז שגיא, שיתמודד בסיבוב השני מול שלום בן משה, קיבלה שני מנדטים. ש"ס בראשות יעקב אדמוני תיכנס עם שני מנדטים. סיעתו של ראש העירייה תקבל רק מנדט אחד. שאר הסיעות עם מנדט אחד: אלכס קפלנוביץ', בני אנניה, בני בנגה בית אור, מיכאל מלמד, חנוך עוז, ישי אדוארד ויוכי פנחסי אדיב.

הדרמה הפוליטית בראש העין תימשך כאמור עד ה-13 בנובמבר, אז ייערך הסיבוב השני של הבחירות בין ראש העירייה המכהן לבין המועמד רז שגיא.