בעקבות מעצרו של הגבר החשוד בביצוע עבירות מין בילדה בת 5, הורים לילדים באשכול גנים בשכונת נופרים בראש העין חוששים לשלומם וטוענים לליקויים ביטחוניים ובטיחותיים במקום.

הגנים באשכול. צילום: פרטי

מתחם הגנים בשכונה שהולכת ומתפתחת אוכלס בספטמבר האחרון ומכיל בשלב זה שלושה גני ילדים בגילאים 3-4. הבעיה העיקרית, לדברי ההורים, היא שאין איטום סביב הגדרות כך שעוברים ושבים יכולים לתקשר עם ילדיהם. בשל עובדה זו ולאור אתרי הבניה הרבים באזור, חששם רק הולך וגובר.   

"הפועלים באזור יצרו לעצמם מסלול הליכה בדרך לעבודה שעובר ליד הגן", אומרת אם לילדה באחד הגנים. "הילדים סיפרו שהם רואים אותם, וגם מדברים איתם. שבוע שעבר היה מישהו שדיבר עם אחת הילדות. גם ההסעה שלהם אחרי צהריים יוצאת ממש מהכניסה לגן. אין פרגודים, אין יוטה, כל אחד יכול לבוא ולדבר עם הבת שלי. עם כל הסיפור של הפדופיל שהיה השבוע הכתובת על הקיר".

ההורים מלינים על כך שגם אין מאבטח באשכול, למרות שלכאורה הושג סיכום עם העירייה כי שומר מבית ספר סמוך, יגיע מדי פעם גם למתחם הגנים. אחד האבות טוען כי "בעקבות הסיפור עם הפדופיל, יש תחושה שאין מי ששומר על הילדה. אם הדלת נפתחת ואף אחד לא שם לב מי נכנס, לא יהיה מישהו שיוכל לגבות אחר כך. כל אחד יכול להגיע לגדר, ומדובר בילדים שלא יודעים לעשות את האבחנה ואין להם בעיה לדבר עם זרים. יגיע מישהו עם סוכריה והם ילכו אחריו. אנחנו מאוד חוששים למרות שיש גננת ושתי סייעות. לא קל להשתלט על גן של 30 ילדים ולראות מה עושה כל אחד מהם בכל רגע נתון".

"לא קרה כלום"

אך כאמור אי אטימת הגדרות אינה הבעיה היחידה איתם מתמודדים ההורים וילדיהם. לדבריהם ההצללה במקום אינה תקינה כשהילדים חוזרים לביתם "שזופים מכף רגל ועד ראש" וגם ניסיון להוציא את הילדים לחצר בשעות אחרות לא צלח מאחר והם מאבדים את הריכוז לאחר מכן. בנוסף, בסמוך לאשכול ישנו שדה קוצים גדול שעלול להתלקח במהירות.

הגנים בראש העין. צילום: פרטי

"כבר בחודש יוני פגשתי את ראש העירייה והתרעתי בפניו על הליקויים בגן אך הוא אמר 'אל תדאגי בראשון בספטמבר יהיה טוב', והנה הגיע הראשון בספטמבר וכלום לא קרה", מלינה אחת האימהות. "בחודש אוקטובר יצרנו קשר עם מנכ"ל העירייה, ובאמת יום למחרת הוא הגיע עם צוות מקצועי לסיור, ואמר שהנושאים יטופלו, אבל מאז לא קרה כלום למעט פינוי של כמה קוצים מהכניסה לגן, כשכל השדה הסמוך נותר בעינו, ורק באורח נס השריפה שהייתה לא מכבר לא הגיע אלינו.

"מבחינת ההצללה אמרו שכנראה האדריכל טעה אבל כרגע אין אפשרות להוסיף עוד ציליה, ובכל מקרה לא אמורים להיות עוד הרבה ימים חמים כי החורף מגיע והנושא יטופל לאחר מכן. פשוט מזעזע. ילדים שלומדים בגן חדש ואינם יכולים לצאת לחצר בלי 'להישרף'".

ההורים המתוסכלים פנו גם לחברת הכנסת יעל גרמן, בעברה ראש עיריית הרצליה וזו שגרה מכתב לראש עיריית ראש העין בו ציינה כי "להבנתי, על אף פניות חוזרות ונשנות אל המוקד העירוני ופניות ישירות למנכ"ל העירייה, המפגעים וליקויי האבטחה עדיין לא טופלו". בהמשך ביקשה גרמן מבן משה לטפל בנושא "במסירות רבה".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.