צילומים: באדיבות ההורים

הורים לתלמידים בבית הספר שמעון פרס בראש העין חוששים ממחלות עקב בעיות ניקיון קשות בשירותים, בכיתות ובחצרות. לטענתם, בבית הספר יש רק עובדת ניקיון אחת ואין כרגע תקנים לעובדים נוספים.

בית הספר שמעון פרס אמנם חדש יחסית, אבל מתברר שמבחינת הניקיון מצבו בכי רע.

"יש בעיית ניקיון קשה, בעיקר בשירותים אבל לא רק שם", מספר אסף לנדאו, אב לילד בכיתה א. "גם במסדרונות, בכיתות ובחצרות. באופן כללי, כמות עבודת הניקיון היא הרבה יותר קטנה ממה שצריך. יש עובדת ניקיון אחת על כמה מאות של תלמידים. מדי פעם מביאים עזרה פה ושם אבל לא משהו שמחזיק מעמד".

כמה זמן נמשך המצב?

"הבן שלי שם בכיתה א' אבל ממה שאני הבנתי זה ככה משנה שעברה כבר. העירייה שהיא הגוף שאמור לתחזק את בית הספר מהבחינה הזאת, לא מספקת תקציב וכוח אדם, זה עניין של כסף. במקום כמה עובדי ניקיון יש רק אחת".

צילום: באדיבות ההורים

פנית למנהל בית הספר והעירייה?

"כן בהנהלה של בית הספר הם אמרו שזאת בעיה של תקציב. הבנתי שוועד ההורים פנה לעירייה והאחראי על כוח האדם אמר שיש בעיה של תקנים. כל כמה חודשים יש ישיבות בנושא הזה וזה לא נפתר".

בהודעות המועברות בקבוצות הווטסאפ ההורים מדברים על חשש ממחלות בעקבות המצב. לדבריו של לנדאו, יש בנות שמתאפקות עד שיחזרו הביתה, רק שלא יצטרכו להשתמש בשירותי בית הספר.

"יש שם צואה מרוחה וכל מיני דברים שבגללם אי אפשר להשתמש בשירותים. מילא התלמידים הגדולים, אבל יש ילדים קטנים שלא יודעים להתמודד עם חוסר הניקיון. צריך שזה יהיה נקי".

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.