דורון אמסלם. צילום: באדיבותו

עימות חריף בין שני חברי סיעת ש"ס במועצת ראש העין:  דורון אמסלם, שהחליט להצטרף לקואליציה כמחזיק תיק חינוך תורני ורווחה, נדהם לגלות ברשת החברתית מכתב מהנהגת ש"ס, שמודיעה לו על הדחתו מהתנועה. לטענתו, הוא אפילו לא קיבל את המכתב.

על פי המכתב, עליו חתום חיים ביטון מנכ"ל התנועה ומכותבים בו אריה דרעי ויעקב אדמוני, נמסר לאמסלם: "לאור כניסתך לקואליציה, חרף העובדה כי הנהלת התנועה החליטה להישאר באופוזיציה, הוחלט להדיחך משורות התנועה על כל המשתמע מכך. הינך נדרש להפסיק לאלתר כל שימוש בסמלי התנועה ובכל מסמך/פרסום/מצג הקשור לתנועה".

מכתב ההדחה מש"ס שהופנה לדורון אמסלם

"לא קיבלתי את המכתב, ואני בכלל לא יודע אם הוא אמיתי. אם כן, זה לא תקין כי היה אמור להגיע אליי לפני שמתפרסם", אומר אמסלם. "למרות הצטרפותי לקואליציה אני עדיין במפלגת ש"ס, ולא פרשתי ממנה. זה נכון שהיתה לי מחלוקת עם תנועת ש"ס המרכזית לגבי הכניסה לקואליציה אך השקפתי ופעולותיי נטולות אינטרסים חיצוניים וטובתו של הציבור עומדת לנגד עיניי תמיד".

"בנוסף, חשוב לי להיות אוזן קשובה לציבור ולא רק זה, אלא גם לחזק את החזית הדתית בקואליציה ולא להפקיר אותה חס ושלום, ולמסור אותה לידי מרצ וחברותיה. בסופו של דבר לשם כך הציבור בחר בנו, וזה היה הדגל שלנו במירוץ הבחירות. על כן עמדתי בהבטחתי הראשית לציבור. אהיה תמיד לצד הציבור ואמשיך לפעול למענו ביתר שאת ובעוז".

יו"ר סיעת ש"ס בראש העין, יעקב אדמוני, אישר את שליחת המכתב שמדיח את אמסלם. "אכן יצא מכתב כזה שאני מכותב בו".

איך יתכן שאמסלם לא קיבל את המכתב שמופץ בינתיים ברשת החברתית?

"אז הוא טוען שראה בפייסבוק. מה אני יכול לעשות? שיבדוק במייל שלו, כמו ששלחו למייל שלי".

מה היתה הסיבה שהובילה לשליחת המכתב?

"הוא לא שמע בקול התנועה שלא להיכנס לקואליציה. דיברו איתו והוא נכנס בכל זאת. אם הוא היה רץ ברשימה עצמאית אז זה היה בסדר, אבל הוא רץ מטעם ש"ס, שיש לה את הרבנים שלה ועושים מה שהתנועה אומרת".

למה בעצם לא נכנסתם גם לקואליציה? אומרים שהסיבה היא שלא קיבלתם את סגנות ראש העיר בשכר.

"זה לא נכון. זה שקר. זה בגלל שלא קיבלנו תרבות תורנית.  התיק נלקח מאיתנו אחרי 15 שנה ולכן לא נכנסנו".

אתה מצדיק את החלטת התנועה להדיח את אמסלם ממנה?

"התנועה מחליטה, לא אני. אני לא מתערב בזה. אני הבאתי את אמסלם בזמן שהתנועה לא הכירה אותו בכלל. רציתי לקדם אותו, בחור צעיר שהחיים לפניו אבל מה אני יכול לעשות שהוא לא שמע בקול התנועה? צר לי שכך נהיה, אבל אם התנועה החליטה כך, אני מאחוריה".