הסוף לחשבונות מנופחים? תאגיד המים עין אפק הודיע כי הוא משדרג את כלל מדי המים בראש העין למדים טכנולוגיים חכמים בהשקעה כוללת של כ- 20 מיליון שקל. 

מדי המים החדשים. צילום: דוברות עין אפק

מדובר במדי מים בעלי יכולת קריאה מרחוק (קר"מ) המאפשרים ניטור תמידי של צריכת המים וקבלת התראות בזמן אמת על נזילות. מתחילת הפרויקט, הותקנו כ-12,000 מדים בשכונות החדשות (חתני פרס נובל, האמנים) רמב"ם ונווה אפק.

על פי התכנון, בחודשים הקרובים הפרויקט יתרחב לשכונת הרקפות, שבזי, פסגת טל וגבעת הסלעים. צפי לסיום הפרוייקט: דצמבר 2020.   

למערכת הקריאה מרחוק יתרונות רבים: איתור נזילת מים סמויה, קבלת התראה בזמן אמת ואפשרות לבדיקת נתוני צריכה online. כל אלו יפחיתו, נקווה, את תופעת הצריכות החריגות, דבר אשר יביא לחיסכון במשק המים בישראל ובראש העין בפרט.

במסגרת המעבר למערכת הקריאה מרחוק, תושבי ראש העין מוזמנים להירשם לשירות החדש בקלות ובחינם באמצעות אפליקציית 'MAST' או באתר בכתובת www.mast.co.il ,לעדכן את הפרטים בטופס: עדכון פרטי התקשרות לקבלת התראות ממערכת קר"מ. השירות מאפשר קבלת התראות במסרון לטלפון הנייד, צפייה בנתוני צריכת המים וקבלת קריאה עדכנית של מד המים בכל רגע נתון.   

עו"ד יאיר אברהם, מנכ"ל התאגיד: "מדובר במערכת מהמתקדמות ביותר כיום בתחום תשתיות המים, המדים החדשים מאפשרים לנו בראש ובראשונה להעניק לתושבינו שירות מצוין באמצעות מערכת טכנולוגית מדויקת ואמינה. בנוסף, הם מאפשרים לנו לייעל את עבודת התאגיד ולצמצם את פחת המים ובכך להביא לחיסכון הן לתושבים והן למשק המים העירוני. מהלך זה משתלב היטב עם מטרות התאגיד ומהווה חלק בלתי נפרד מחזונו. כתאגיד מצטיין, נמשיך לשדרג, להתייעל ולהוביל בתחום תשתיות המים והביוב ובשירות הניתן לתושבי ראש העין".