גן ילדים בסמוך לאזור בפיתוח ברחוב עפרה חזה בראש העין סובל מבעיות שונות. מדובר באזור ללא מדרכה, עם צומת מסוכן, מעבר חצייה לא תקני, חוסר בחנייה מוסדרת ושביל אספלט מאולתר ומפותל בדרך היורדת אל הגן.

אחת האימהות שבתה הולכת לגן כבר נפגשה עם ראש העירייה בנושא וציינה בפניו את הבעיות, אך הן הוחרפו כפי שהיא מתארת: "יום לאחר הפגישה עם ראש העירייה פגשנו באופיר, מפקח איכות הסביבה בעירנו. הוא 'שמח' לבשר לנו על קנס שיקבל מי שיחנה באיזור זה, אבל שלא נדאג כי עושים תכנון מחדש לכל הרחוב וכבר ייצא מכרז על הפיכת האזור לראוי.

מתחם הגן ברחוב עפרה חזה | צילום: פרטי

"ומה הפתרון כרגע? מצמצמים לנו מקומות חנייה בסמוך לגן שגם ככה דרכי הגישה אליו לא ראויות ואף מסכנות את חיי ילדנו!". לדבריה, למרות שזכיין למכרז של "אזור הפיתוח" יקבע רק בפברואר (משמע העבודה תתחיל מעט לאחר מכן ותסתיים לאחר סוף שנת הלימודים הזו) העירייה החליטה לקנוס את מי שחונה בסמוך לגן ללא מתן חלופה הולמת.

"האפשרויות כרגע הן לחנות רחוק ולעבור באזור המסוכן הזה מדי יום עם ילדים קטנים, או לחנות בסמוך ולקבל קנס על סכום של מאות שקלים". 

הבעיות בגישה לגן ובסביבתו לא מסתיימות בעניין ההגעה ברכב. על מנת להגיע לגן יש לרדת בשביל אספלט מפותל ומאולתר אשר מוקף בחול ואבנים היוצרים סכנות החלקה ונפילה במיוחד בתקופות גשומות. השביל מפותל בעקבות תלילות הירידה בדרך אל הגן. הפיתול יוצר ירידה הדרגתית יותר ופחות תלולה אך מצד שני מסבך ומאריך את הדרך, במיוחד שמדובר בשביל מאולתר. 

"כמובן שאנחנו ההורים ניסינו כבר בתחילת השנה להציף את הבעיה ופנינו לעירייה במכתב המעלה את טענותינו. אחד אומר שזה לא אחריותו, השני אומר שאין תקציב. והתגובה הכי הזויה ששמענו זה 'כשיש גשם תשאירו את האחים באוטו ותרדו מהר לשים את הילד\ה בגן'. גבולות השביל מטשטשים, הירידה הפכה לסיוט שמרגיש כמו נצח, המסלול חלקלק ומלא בבוץ ואבנים והמרחק מפה לחבלה של אחד הילדים לא רחוק כלל."

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.