גללי כלבים. צילום: באדיבות תושבים

זהירות, מוקשים לפניך: תושבים בראש העין מתלוננים על אוזלת ידה של העירייה בכל הקשור לטיפול בגללי כלבים המפוזרים ברחובות.

לטענת התושבים, כלבים רבים משוטטים ברחובות בחופשיות, וגם אלו שהולכים עם בעליהם, צואתם נותרת על המדרכה כתוצאה מזלזול של הבעלים והיעדר פיקוח מצד העירייה. "כל אחד עושה מה שהוא רוצה", טוען תושב ראש העין הותיקה. "כנראה שיתחילו לאכוף את הנושא כשהפקחים לא יהיו תושבי המקום. יכול להיות שהם לא אוהבים לתת דו"חות, וככה זה נראה. פנינו מספר פעמים לעירייה בנוגע להזנחה בניקיון באזור ואנחנו עדיין ממתינים שיבואו לטפל".  

תושבת נווה אפק מחזקת את הדברים וטוענת: "אי אפשר ללכת על המדרכה. אין אכיפה, אין כלום. לא ראיתי באף מקום פקח מסתובב ובודק את העניין. באזור שאנחנו גרים יש מתקנים לשקיות אבל לרוב הם ריקים. אבל בכל מקרה כל אחד צריך לנקות אחרי הכלב שלו, כמו שאני לא אשאיר טיטול של הבן שלי ברחוב".

פנית לעירייה בנושא?

"לא, אבל אני יודעת שעובדי עירייה רבים נחשפים לפוסטים ברשתות החברתיות והם יודעים בדיוק מה נעשה, ובכל זאת לא עושים יותר מדי".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "אנו פועלים במרץ לשמירה על ניקיון עירנו היפה. ניקיון רחובות העיר  והגנים הציבוריים מתבצע בהתאם לתוכנית העבודה. ברחבי העיר פזורים 120 מתקנים לאיסוף גללי כלבים. יש לציין כי לפני מספר חודשים, יצאנו בקמפיין עירוני לאיסוף גללי כלבים. נמשיך לפעול להעלאת המודעות ולאכיפה מוגברת בנושא, כשמי שלא יאסוף ייקנס ב 475 שקלים".