סגן א' מראש העין. צילום: דובר צה"ל

ביום רביעי הקרוב (26.12) עתיד להתקיים מסדר הכנפיים המסורתי של חיל האוויר - סיום קורס טיס מחזור 177. בין הבוגרים המאושרים נמצא סגן א', בן 21 מראש העין, שמסיים מגמת נתו"ם (נווטי תובלה ומכוננים). במהלך הקורס הוא הספיק גם לסיים תואר בניהול טכנולוגיות מידע.

"גרתי כל החיים בראש העין ולמדתי בתיכון בגין", מספר א' בשיחה עם מיינט ראש העין. "בגדול מאז שאני זוכר את עצמי זה היה חלום שלי להיות בקורס טיס ולהצליח. התחושה היא מאוד מרגשת, הלב בעננים וזה כיף גדול".

א' מספר כי קורס הטיס מאוד ארוך ומשמעותי ונמשך 3 שנים."יש לקורס הרבה מאוד משמעות גם ברמה האישית. למדתי על עצמי הרבה וגם התבגרתי. גם ברמה הבינאישית יש משמעות רבה, את החברים שאני רכשתי והדברים שלמדתי אני לוקח איתי קדימה. אין לזה תחליף".

מה צפוי להיות התפקיד שלך לאחר הקורס?

"אני נווט של הרקולס, מטוס תובלה כבדה שהשתתף בין השאר בהעלאת יהודי אתיופיה לארץ".

תמיד ידעת שתהיה בקורס טיס?

"זה משהו שמאוד רציתי, זה היה החלום שלי מאז שאני זוכר את עצמי. הייתי בקבוצת כושר קרבי, הייתי במכבי ת"א ועסקתי באתלטיקה קלה ועוד".

כל כמה זמן חוזרים הביתה מקורס טיס?

"בשלבים הראשונים של הקורס יוצאים פעם בחודש. היום זה כבר יותר סבבה".

יש לך בת זוג?

כן. יש לי חברה, לא מראש העין.  אנחנו נפגשים כשאני יוצא הביתה. זה מצריך ממנה להיות לוחמת על. היא מדהימה ומאוד תומכת ואוהבת. אני חושב שזה משהו שמאוד מוסיף ועוזר ברגעים קשים".

ספר על רגע קשה בקורס.

"במהלך אחת הטיסות המסכמות של הקורס טסתי עם מפקד חיל האוויר. זאת טיסה שאתה מתכונן לקראתה שבוע שלם. המטרה היא לקחת את היכולות שלך לקצה, לעשות את כל מה שלמדת".

אז מה התחביבים של א', אתם שואלים? לטייל בארץ, לגלוש גלים ולרוץ. בעברו, א' רץ חצי מרתון וסיים במקום ראשון בארץ עד גיל 19. לפני הגיוס היה מדריך בכושר קרבי במשך חצי שנה, הדריך 2 קבוצות. כשהיה ילד קטן תמיד ראה מטוסים ומסוקים וחלם על להגיע להיות בצוות אוויר.

אתה מגיע ממשפחה שיש לה קשר הדוק עם חיל האוויר.

"יש לי אחות קטנה ומוצלחת. אמא שלי עד לפני כשנה וחצי היתה רס"ן בחיל האוויר והשתחררה לפנסיה. אבא שלי שירת במודיעין מוטס במטוסי תובלה".

אתה מסיים קורס טיס כנווט. איך התחושה?

"יש תפיסה כזאת של הרבה אנשים שבאים עם הרצון להיות טייסי קרב ומתבאסים. כשאמרו לי שאני הולך להיות נווט של קרנף (הרקולס) הבנתי שממשיכים קדימה. כמו בקבוצת כדורגל, לכל אחד מהשחקנים יש תפקיד חשוב והוא ינצח את המלחמה הבאה. האגו לפעמים רק הורס וזה טוב מאוד לחשוב בלעדיו".

יש לך מסר לתושבי ראש העין?

"אני מאוד אוהב את ראש העין, עיר מדהימה לדעתי. מסיימים 42 בוגרים את קורס הטיס ואני מרגיש שאני מייצג את העיר בכבוד".