שכונת פסגות אפק. צילום ארכיון: יריב כץ

זה זמן רב שתושבים משכונת פסגות אפק בראש העין טוענים שהם מרגישים כי העירייה מפקירה אותם, והסיבות לכך שונות ומגוונות: בין אם בגלל היעדר תשתיות ובין אם בעקבות נושא שיבוץ ילדי השכונה בבתי הספר.

חלק מהתושבים תולה תקוות בעירייה ומאמין כי אלו חבלי קליטה, וחלק אחר איבד את סבלנותו. כך קרה השבוע עם תושב השכונה, שקרא ברשת החברתית "להיפרד מראש העין.. צריכים ראש עיר מאיתנו שידאג לנו".

"אין לנו כלום מסביב לבית. לא מכולת, לא קופת חולים, שאלו שירותים בסיסיים. על כל דבר קטן אני צריך להתניע את הרכב ולנסוע", טוען התושב. "אנחנו משלמים ארנונה מטורפת ולא מקבלים כלום תמורתה. הבת שלי לומדת באחד משלושה גני ילדים באזור ובכל יום אני מתפלל שלא יקרה לה כלום בגלל התנאים הזוועתיים בהם. אם זה לא מספיק, אז את ילדי השכונה רוצים לאכלס בבית ספר תחת מתח גבוה. הגיעו מים עד נפש".

מה בעצם גרם לך להוציא פוסט מעורר מחלוקת שכזה?

"ידעתי שבלי לעשות בלגאן לא יקרה כלום, ואני שמח שהעניין עולה על הפרק".

אתה באמת חושב על צעד שיוביל להיפרדות מהעיר או שמדובר בניסיון להעיר את העומדים בראשה?

"אני מנסה להעיר את הנפשות הפועלות. אם אראה נכונות, אמשיך לבדוק איך יוצאים למהלך שכזה. אנחנו לא רוצים להיות קשורים לחמולות של ראש העין. הם מנהלים את חייהם כמו שהם רוצים, ואנחנו רוצים לנהל את חיינו כרצוננו. לא הגיוני שלא יהיו לנו שירותים בסיסיים כמו קופת חולים ליד הבית, שלא נדבר על מרכז מסחרי. יש תחושה כאילו אנחנו גרים בתוך מעברה מודרנית. כל הזמן טוענים 'הנה, הולך להיבנות' אבל בפועל לא קורה כלום".

מה לדעתך יקרה בעתיד הקרוב? המחאה שלך תעזור?

"אני לא יודע אבל צריכים למצוא פתרונות כי זה לא הגיוני מה שקורה, והעירייה צריכה למצוא פתרונות לא בעוד שנתיים אלא בעוד חודשיים. הולכים לאכלס כאן עוד מאות ואלפי משפחות בלי שירותים בסיסיים ומדובר בשכונה עם ילדים רבים. המצב רק הולך ומחמיר".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה בנושא.