אסון המנוף ביבנה. צילום: מד"א

בעקבות אסון המנוף ביבנה, שגבה את חייהם השבוע של ארבעה בני אדם, דורש יו"ר ועדת הביקורת בראש העין רז שגיא לערוך בדחיפות  בדיקה עירונית בטיחותית מקיפה ויסודית באתרי הבנייה הרבים, בדגש על מנופים

שגיא כתב לבכירי העירייה: "בראש העין פועלים עשרות מנופי ענק הפזורים בשכונות החדשות בסמיכות למוסדות חינוך, בתי מגורים מאוכלסים ובתים שעתידים להתאכלס בקרוב. בשל הסיכון הרב לתושבי העיר והחשש לפגיעה חו"ח בדיירי הבתים הסמוכים ועוברי אורח - אני מבקש שתתקיים בדחיפות הבדיקה. על העירייה לקחת אחריות על הנעשה באתרי הבנייה בשטחה ועליה לנקוט פעולות מחרצות ומיידיות על מנת למנוע סיכון מיותר לתושבי העיר". 

המכתב של רז שגיא בנושא דרישת בדיקת הבטיחות

יצויין כי ראש העין נמצאת בעיצומה של תנופת בנייה, עם אתרים רבים שבהם נבנים אלפי יחידות דיור. מכאן החשיבות לבדוק שכל העבודות מתבצעות באופן בטיחותי.

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "ראש העירייה שלום בן משה הנחה את ראש מנהלת המתחמים לקיים מפגש עם מנהלי הפרוייקטים הבונים בשכונות החדשות ולשוחח איתם על חשיבות ההקפדה בנושא בטיחות העובדים באתרי הבנייה.

"יודגש כי האחריות בכל אתרי הבנייה היא בראש ובראשונה ע"י החברה הבונה והעובדים מטעמה האמונים על הקפדה בביצוע ההנחיות. יתרה מכך, האחריות היא של הגורם המקצועי-משרד העבודה והרווחה. על מנת להסיר ספק, אין בפעולה כזו או אחרת בעניין זה משום לקיחת אחריות על הקבלנים, העובדים ואתרי הבנייה".