איתי ונה עם בעלי עסקים. צילום: באדיבות ונה

בעלי עסקים בראש העין פתחו במחאה נגד העלאת הארנונה שאושרה בישיבת מועצת העיר.

אתמול (שלישי) פרסמנו על כך שמועצת העיר אישרה את העלאת הארנונה לעסקים ומסחר בשיעור של 7.5%, בכפוף לאישור משרד הפנים. במקביל, הוחלט שהארנונה למגורים לא תעלה.

במכתב ששלח לשר הפנים איתי ונה, בעל עסק בעיר ויו"ר עמותת "עסקים מצליחים", הוא כותב: "בשמם של אנשי עסקים הקטנים והבינוניים בראש העין אני פונה אליך שלא לאשר את ההעלאה הצפויה וזאת כדי להקל על בעלי העסקים בראש העין הכורעים תחת נטל המיסים ומתקשים להתפרנס בכבוד ולשרוד כלכלית".

ונה מוסיף במכתב ששלח לאריה מחלוף דרעי: "בימים אלה, נמצאת העיר ראש העין בתהליך צמיחה ובנייה של אלפי יחידות דיור. כיום מתגוררים בעיר כ-55 אלף תושבים ובתוך מספר שנים העיר תמנה כ-110 אלף תושבים. אנו מבקשים הקלה במיסים לשנים הקרובות עד שהעיר תאוכלס ובעלי העסקים יוכלו להנות מנפח האוכלוסייה החדש שיגרום לגידול בפעילות הכלכלית בעיר".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "התעריף לעסקים בתוך העיר הינו כ-100 ש"ח למטר, בעוד שבפארק אפק התעריף כ-170 ש"ח.

"תעריפי הארנונה לעסקים בראש העין נמוכים מאוד גם ביחס לרשויות דומות סמוכות (כשליש מהתעריפים המקובלים). בשלוש השנים האחרונות קלטה העיר מעל 15,000 תושבים וכמעט ללא תוספת שטחי מסחר, כך שהמסחר בעיר נהנה מכך.

"הבקשה בשנה שעברה הייתה תוספת של 5% בנוסף למקדם האוטומטי. משרדי הפנים והאוצר אישרו כ-5%  בניכוי המקדם האוטומטי. השנה המועצה אישרה 7.5% כולל המקדם האוטומטי וזה תואם להנחיות משרד הפנים לעיר הנמצאת בתהליך איכלוס מסיבי".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "המועד להגשת אישור חריג בארנונה הוא 6.3.19. מבירור עולה כי טרם הוגשו בקשות. לכשתתקבל היא תיבדק כמקובל".