צילום: עידו חדד

עשרות בני נוער השתתפו השבוע בערב מרגש לזכרה של אורי אנסבכר ז"ל, שנרצחה בשבוע שעבר בירושלים. במהלך הפעילות שהתקיימה בסניף בני עקיבא, ברחוב וגנר בעיר, הקריאו הנערים קטעי תפילה וזיכרון, ושרו שירים לזכרה של אורי.

"הרגשתי גאווה עצומה לראות את החבר'ה האלה", מספר חבר המועצה עדי אביני שנכח במקום.  "דווקא בימים בהם מבקרים את בני הנוער, בין היתר שנוטים ללכת לקיצוניות ולקריאות של 'מוות לערבים', החבר'ה כאן יזמו ערב מרגש בו הם תיעלו את הכעס והתסכול למקומות חיוביים של חיבור. אם אנחנו היינו מארגנים ערב כזה זו לא הייתה חכמה, אבל מחמם את הלב לראות שזה בא מהם".

צילום: עידו חדד

"אמה של אורי ביקשה מעם ישראל כולו לנסות ולהוסיף אור שינכיח את אורי זכרה לברכה בעולם", מספר אחד המשתתפים. "אז התכנסנו כאן, הדלקנו נרות, והתייחדנו כולנו. הספדנו את לכתה של אורי למרות שלא הכרנו אותה. זו חובתנו".

על אף הכמות היפה של המשתתפים, חלק מהנוכחים במקום קצת התאכזבו כשלא הגיעו נערים מתנועות אחרות, זאת בעקבות העובדה שעל היוזמה חתמו גם תנועות נוער נוספות. גם במקרה הזה, המשתתפים בחרו להסתכל על הצד החיובי ואמרו כי ימשיכו לפעול למען החיבור בין כלל הנערים בעיר.