מעמד החתימה על העסקה. צילום: יח"צ

בני רבא, השף ובעל רשת מסעדות הדגים "בני הדייג" הקרויה על שמו, חתם על עסקה לפתיחת מסעדה כשרה חדשה במתחם הקולינרי החדש shop time בפתח תקוה שבהקמתו הושקעו 114 מיליון שקל ומוקם בצומת הרחובות שחם ותוצרת הארץ.

המסעדה, אשר תוקם על שטח של 375 מטר בעלות של 170 ₪ למ"ר, נמצאת בשלבי בניה וצפויה להיפתח בקיץ הקרוב. העסקה נחתמה לתקופה של חמש שנים עם אופציה להארכה לשלוש תקופות של 5 שנים.

המסעדה החדשה תהיה מסעדת הדגים היחידה בפתח תקוה ותהיה המסעדה הכשרה היחידה של "בני הדייג". לדברי בני רבא: "המסעדה בפתח-תקוה תהיה מיוחדת במינה שכן לראשונה תפתח מסעדה שלנו בעיר ולא על חוף הים. החלטתי להצטרף למתחם שופ טיים כיוון שאהבתי מאוד את הקונספט של מתחם קולנרי חדש וייחודי.  את המסעדה יתכנן האדריכל יוסי אבן, איתו אנחנו עובדים כבר שנים והיא תספק חוויה של מסעדה ומקום בילוי במקום אחד. במסעדה יוקם מטבח פתוח אשר יספק לסועדים חוויה קולינרית מהנה. הייחודיות של הסניף הזה יהיה בכך שנקים בה עמדת fast food שניתן לקחת ממנה אוכל למשרד או הביתה. המסעדה החדשה בה אני מרכיב את התפריט עד הפרט האחרון תביא רוח יצירתית, מרגשת ומרעננת".

המסעדה תהיה חלק מהמתחם הקולינרי החדש והכשר shop time, אשר צפוי לפתוח את שעריו בקיץ 2019. המתחם, אשר נמצא בימים אלה בשלבי הקמה סופיים, נמצא באזור התעשייה קרית מטלון (רמת סיב) בפתח תקוה. המתחם מוקם בהשקעה של 114 מיליון שקל, הוא יכלול 20 חנויות בגדלים של 50-580 מ"ר שביניהן בתי קפה, מסעדות, פאב, מעדניות ואוכל ייחודי שתוכננו כמרכז קניות פתוח בשטח של 5000 מ"ר.

החברה המנהלת היא "רושו הנדסה ויזמות" הנמצאת בבעלות עינת וצביקה רושו. צביקה רושו, מנכ"ל רושו יזמות, אמר כי "מדובר באזור שצמא למתחם קונספט קולינרי על טהרת האוכל הכשר, ובזאת ייחודיותו על פני מתחמי קונספט דומים בישראל. המתחם ישרת במהלך היום את עובדי ובאי מתחם העסקים הגדול, ובערב ובימי שישי בבקר ימשוך את הסועדים והמבלים שנוהרים לאזור".