צילום: באדיבות משפחת לוי

תושבי ראש העין שוב מוטרדים, אחרי שבשבוע שעבר אירעו מספר אירועי פריצה לבתים בעיר. הפעם היה זה בשכונת גבעת הסלעים. עושה רושם כי הפורצים כבר לא חוששים להתפס, שכן על פי עדויות תושבי השכונה, הם נכנסים לבתים בשעות הערב המוקדמות, בהן לרוב אנשים נמצאים בביתם. כך למשל קרה גם למשפחת לוי. "הם נכנסו לבית בזמן שאחותי היתה שם", מספר יניר לוי. "מזל שהיא היתה שקועה בטלויזיה ולא נתקלה בהם, זה יכול היה להגמר אחרת לגמרי".

מה קרה?

"ביום שלישי שעבר, בין שש לשמונה בערב, ההורים שלי יצאו לקניות ואחותי בת ה-17 נשארה בבית. היא ישבה לראות טלויזיה בבית מוחשך, כשהפורצים נכנסו מהמרפסת דרך החלון של החדר של האחות השנייה. הם כנראה ראו את הרכב של ההורים יוצא ואז נכנסו. אנחנו משערים שהם נכנסו מהחצר, כיוון שהבית שלנו ממוקם על הטיילת". 

אחותך לא שמעה אותם?

"היא שמעה רעשים, אבל חשבה שזו רק הרוח מבחוץ. אנחנו לא יודעים כמה זמן הם היו בבית אבל רק אחרי שההורים שלי חזרו הביתה גילינו שפרצו אלינו הביתה".

איך גיליתם?

"אבא שלי הלך לחדר השינה וראה שהמגירות של אמא שלי לא במקומן. הוא שאל אותה מה קרה למגירות, היא לא הבינה על מה הוא מדבר והלכה לראות. בסוף אחרי סריקה בבית, גילינו את המגירות על המיטה של אחותי ליד החלון ממנו נכנסו".

לוי מסביר כי בין הדברים שנגנבו תכשיטים, מחשב נייד, מוצרי חשמל, תיק יוקרתי וכסף. "הם כנראה היו מספיק זמן בתוך הבית, כי הם ממש בררו את התכשיטים שהם לקחו ועוד היה להם זמן לסגור אחריהם את החלון".

 הגשתם תלונה במשטרה?

"כן. הגשנו תלונה וגם הגיע מז"פ לבית, אבל אני בספק אם זה יעזור במשהו. אנשים צריכים להזהר ולמגן את הבתים שלהם, אם זה סורגים בקומות עליונות, מערכות אזעקה או מצלמות, כי הפורצים לא בוחלים בשום אמצעים".

מהמשטרה טרם התקבלה תגובה.