צילום: מתוך הרשת החברתית

הבטחות לחוד ומציאות לחוד: בעקבות חששם של הורים בפסגות אפק בנושא שיבוץ ילדיהם בגנים, הודיעה העירייה על קיום צ'אט עם מנכ"ל העירייה, אילן הררי. בפועל לטענת ההורים, לא נערך צ'אט אלא ניתן מענה לשאלות שנשאלו בפוסט שהעלתה העירייה וגם התשובות לא היו מספקות.

לפני כשבוע, דיווחנו על מספר גני ילדים שעדיין נמצאים בשלבי בניה ואמורים לאכלס את ילדי השכונה עם פתיחת שנת הלימודים, כשענן גדול מרחף סביב תאריך סיום העבודות. מלבד רמת מוכנות הגנים, העלו ההורים חששות נוספים . לא מעט מהם טוענים כי על אף העובדה שהם מתגוררים באזור B בשכונה, הם ייאלצו לעשות את הדרך הארוכה לאזור A, שם שובצו ילדיהם. בעיה נוספת שעולה בימים אלו היא אי שיבוצם של גני החינוך המיוחד.

ההורים המודאגים הציפו לאחרונה את העירייה כדי לקבל תשובות בנושאים אלו, ולמשימה נקרא מנכ"ל העירייה , אילן הררי, שהיה אמור לערוך צ'אט עם התושבים בתחילת השבוע, מה שכאמור לא קרה לטענתם. "צ'אט אמור להיות משהו אינטראקטיבי, שיחת אונליין, ומה שקיבלנו היה רחוק מכך", טוען אחד ההורים. "שעתיים לפני המועד שנקבע לצ'אט, העירייה פרסמה פוסט כתזכורת ואנשים העלו שם שאלות כתגובות לפוסט. בזמן שאנשים מחכים שיפתח איזשהו צ'אט אונליין, התחילו בעירייה להשיב על השאלות שנשאלו בפוסט מבעוד מועד".

הבטחת הצ'אט

"התשובות שניתנו גם להורים היו אותם תשובות רק עם שינוי השם אליו הופנתה התשובה. אופן המענה גם היה מתאים לפקיד עירייה ולא למנכ"ל ש'יושב על השיבר' ואחראי על הכל".

התאכזבת מההתנהלות?           

"האמת שלא באתי עם ציפיות כי אני רגיל מהעירייה שלא קורה יותר מדי. אותי מטריד הסיפור של הגן של הבן שלי שרחוק מלהיות מוכן לפתיחת שנת הלימודים. גם לא נראה שתכננו שם שבילי גישה, מדרכות. דברים בסיסיים. הם עדיין לא יודעים לומר לנו אם ומתי הגן יהיה מוכן, לא אילו עבודות ימשכו בו, בינתיים התשובות שאנחנו מקבלים הן בסגנון של 'נגיע לגשר נחצה אותו'. גם בשנים שעברו, ההורים קיבלו את אותן תשובות וזה תמיד הסתיים במפח נפש".

"לא קיבלנו תשובות לכלום", אומרת תושבת נוספת. "המענה שההורים קיבלו לשאלות שלהם היה זהה לחלוטין, בסגנון של 'העתק הדבק'.  כל ההתנהלות שלהם מזעזעת ומרגיש שהם פשוט עשו צחוק מאיתנו. אני אמא לשניים, תינוק בן שנה ועוד ילדה שאמורה לעלות לגן עירייה.  אני אמורה לסחוב איתי את שני הילדים ברגל 40 דקות כי אני גרה באזור B ושובצתי באזור A  . מה עושים? כיצד אגיע יום יום לשם ומה אעשה בימים גשומים ? מה עוד שהגן לא בנוי וכל האזור הוא אתר בנייה".

צילום: מתוך הרשת החברתית

אמא אחרת מוסיפה "אני בכלל לא הצלחתי להתחבר לצ'אט. ולפי מה שאני מבינה מאחרים הם גם לא קיבלו מענה הולם. רואים מבנה שצפויים עוד כמה חודשי עבודה עד לסיום בנייתו, מה יעשו עם דרכי גישה אליו גם כשהוא יהיה מוכן? ישנן אמהות שתצטרכנה להגיע מאזור מרוחק, איך הן יסתדרו? לוקחים ארנונה מטורפת כאילו אנחנו בסביון אבל שלא יהיה גן לילדים? הולכת להיות כאן שערורייה גדולה".

מעיריית ראש העין נמסר: "עיריית ראש העין גאה בדיאלוג הפתוח והשקוף עם תושביה ותמשיך לקיים דיונים פתוחים בנושאים שונים ומגוונים בעמוד הפייסבוק העירוני".