צילום: דוברות כבאות והצלה

יום של שריפות והפסקות חשמל בראש העין: צוותי כיבוי וחילוץ פעלו בצהריים (שני) בשריפה בדירת מגורים ברחוב בזלת  בשכונת גבעת הסלעים.

מכבאות והצלה נמסר כי מדובר בבית פרטי בן שתי קומות שבוער. לוחמי האש פעלו למניעת התפשטות השריפה במקביל לפעולות כיבוי. בעל הדירה נפגע משאיפת עשן ומטופל ע"י מד"א.

מלבד השריפה הזאת, פרצו עוד 5 שריפות ברחבי העיר שקשורות כנראה להפסקות החשמל. מדובר בשריפות של ארונות/חדרי חשמל בראש העין:

1. ארון חשמל בקופת חולים.

2. שריפת מזגן בבית קפה בראש העין.

3. שריפה בחדר שנאים בפארק סיביל.

4. חדר שנאים בבנק (כפר קאסם)

5. חדר שנאים הולמס פלייס ראש העין.

ככל הנראה, קיים קשר בין השריפות להפסקות החשמל שהתושבים מדווחים עליהן. מדוברות הכבאות נמסר כי "ככל הנראה מדובר בשרשרת של כשלים חשמליים בעקבות עליית מתח שגרמה לפריקת מערכות כיבוי אוטומטיות במספר מקומות בראש העין. בנוסף לשריפה של חדר שנאים ברחוב עמל ראש העין".

הודעה מטעם העירייה: "היום בשעות הבוקר אירעו שיבושים ברשת החשמל ברחבי העיר שגרמו נזקים למכשירי חשמל בבתי התושבים. בעקבות כך פנה ראש העיר למנהל המחוז של חברת החשמל להקצות מוקד טלפוני אנושי לריכוז פניות של תושבי ראש העין. חברת החשמל הקצתה 2 קווי טלפון ייעודיים לתושבי ראש העין לדיווח על הנזקים שנגרמו להם בשל השיבושים בחשמל.
טלפונים: 0768644911, 0768644912. המענה האנושי יפעל בין השעות 15:00-20:00".

מחברת החשמל נמסר: "עקב תקלה בתחנת משנה בראש העין הורגשו הפרעות באספקת החשמל הסדירה באיזור ראש העין והסביבה. חברת החשמל בודקת את נסיבות האירוע. במקרה של תקלות בבתי הלקוחות, יש לפנות למוקד 103 של החברה".

צילום: דוברות כבאות והצלה