יסמין וינטה

בית המשפט המחוזי בלוד אישר הבוקר (ה') לפרסם את הסרטון המתעד את האירוע שבו נהרגה התינוקת יסמין וינטה בידי הסייעת אינה סקיבנקו - שנשלחה ל-17 שנות מאסר. כך פרסם הבוקר (חמישי) גלעד מורג באתר ynet. הפרסום אושר תחת תנאים מגבילים.

השופט עמי קובו אישר כי הסרטון יפורסם כשפניהם של התינוקות האחרים יטושטשו וחלקה של סייעת אחרת בסרטונים לא יפורסם משום שההליך המשפטי בעניינה עדיין מתנהל.

ביום ראשון השבוע, לאחר מתן גזר הדין, נערך דיון בבקשת ההורים של יסמין להתיר את פרסום הסרטון ממצלמות האבטחה שמתעד את מות התינוקת בידי הסייעת. שופט בית המשפט המחוזי עמי קובו ביקש לקבל את עמדת הפרקליטות בנושא, בה הובהר כי היא מתנגדת לפרסום הסרטון.

הפרקליטות הצטרפה בעמדתה לזו של סנגורה של סקיבנקו, עורך הדין קובי מרגולוב, שהביע חשש כי פרסום הסרטונים עלול לסכן את הנאשמת ובני משפחתה. לטענת הפרקליטות, "פרסום הסרטון עלול להצית את המצב ולסכן את ביטחונה של הנאשמת או של משפחתה".

המדינה, באמצעות התובעת בתיק, עורכת הדין שירלי לוגסי, פירטה בעמדתה כי החוק שאוסר פרסום בעניינו של קטין - מבסס קביעה נורמטיבית לפיה ככלל - עניינו של קטין אסור בפרסום. עוד עולה מהוראות החוק כי על מנת לחרוג מהכלל יש לפרט נימוקים שישכנעו את בית המשפט להתיר הפרסום.