צילום: באדיבות שרון ערמי

ביום שישי לפנות בוקר הופתעו שרון ערמי (33) ובן זוגה, הורים לתינוקת בת 9 חודשים, למראה ביתם שנפרץ.

"בערך ב-5 לפנות בוקר קמתי לתינוקת שבכתה וניגשתי להכין לה בקבוק. מייד שמתי לב שהחלון בסלון פתוח והבנתי שמשהו לא בסדר", מספרת שרון, שגרה עם משפחתה בדירת קרקע ברחוב ה' באייר.

"הם לקחו את התיק של התינוקת, שפכו את הטיטולים וכל הציוד שהיה בו על הרצפה ושמו בו את המחשב הנייד שגנבו. זה היה נראה שעשו חצי עבודה כי את הארנק הם השאירו על השולחן. אני לא יודעת אם הבת שלי הבריחה אותם עם הבכי שלה, או אני כשקמתי אליה".

לדבריה של ערמי, המשטרה הגיעה למקום במהירות ולקחה טביעת אצבעות. בנוסף, הסבירו לה השוטרים כי ככל הנראה, ניסו הפורצים להיכנס דרך הדלת, אך שברו את הידית ולבסוף נכנסו דרך החלון בסלון, החלון היחיד בבית ללא סורגים.

את מצליחה לישון מאז המקרה?

"בקושי. אני ישנה עם עין אחת פתוחה ומציצה לסלון ולחדר של הילדה כל כמה זמן לראות שאין שם אף אחד. אני מפחדת שייכנסו שוב כי הם יודעים איך, וגם כי אולי לא סיימו את העבודה שלהם. מפחיד לחשוב שהיו אנשים בבית שלי שיכלו לעשות לנו דברים או לביתנו שישנה בחדר נפרד. תחושת הביטחון נפגעת לחלוטין".

מה דעתך על השמירה באיזור, עליה אתם משלמים?
"גרתי ברמת גן, בתל אביב, וגם בקיבוץ מפלסים שקרוב לרצועת עזה. בשום מקום לא שילמתי דמי שמירה ובאף מקום לא פחדתי כמו עכשיו. כאן אנחנו משלמים ארנונה גבוהה שכוללת את דמי השמירה וגם יש פריצות. גם עמוד התאורה שסמוך אלינו, לא תקין כרגע, וכנראה הקל על עבודת הפריצה".

עוד סיפרה ערמי כי לפני מספר שבועות נעשה ניסיון לפרוץ לרכב של אחד משכניה שלא צלח בסופו של דבר. המקרים הללו, יחד עם גל פריצות לעסקים, עליו דיווחנו לפני מספר ימים, גורם לתושבים בראש העין לאי שקט, וביטחון שהולך ונפגם למרות תשלום על אבטחה במקום.  

מדוברות משטרת ישראל בתגובה: "התקבלה תלונה והיא נבדקת. אין כרגע חשודים או עצורים. המקרה נבדק כמובן גם מודיעינית".