ישי אדוארד. צילום: מתוך סרטון שהפיץ מטה בן משה לקראת הסיבוב השני של הבחירות

ישי אדוארד, חבר מועצת העיר ראש העין, לא ימונה בשלב זה ליו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה בעירייה. הסיבה: תושב העיר הגיש תלונה נגד אדוארד בטענה לחריגות בנייה לכאורה בנכס שבבעלותו. בעירייה אומרים כי אדוארד עצמו ביקש שלא להתמנות לתפקיד עד להסדרת הנושא (התגובה המלאה בהמשך הכתבה).

אדוארד, שהתמודד לראשות העירייה ולא הצליח להעפיל לסיבוב השני של הבחירות, תמך בראש העירייה שלום בן משה לקראת הסיבוב השני של הבחירות על אף שלקראת הסיבוב הראשון העביר עליו ביקורת נוקבת. לאור תמיכתו, היתה ביניהם הבנה שהוא ימונה ליו"ר ועדת התכנון והבנייה.

"אני שמח לבשר לכם על האיחוד בינינו בין ראש העיר", פנה אדוארד לתושבים לפני הסיבוב השני. "זאת לאחר שבחנתי מה טוב יותר לעיר, ולאחר שהגעתי עם ראש העיר להסכמה שאמונה לאחראי תכנון ובניה בעיר מתוקף זה שאני כבר עוסק בתחום מזה שנים  במשרדי כעו"ד. בטוח שהשילוב יהיה מוצלח".

(צילום וידאו: מטה הבחירות של שלום בן משה)

זמן מה לאחר סיבוב הבחירות השני, כשאדוארד היה אמור להתמנות לתפקיד יו"ר ועדת תכנון ובניה, תושב העיר הגיש נגדו תלונה ליועצת המשפטית של העירייה בטענה לחריגות בנייה לכאורה בנכס שבבעלותו.

"אין לי דבר נגד ישי, אבל יש כאן בעייתיות", טוען אחד מחברי המועצה. "אם היה מדובר בבירור בלבד, כנראה שהמינוי היה נדחה וראש העיר היה מתמנה לתפקיד יו"ר הועדה באופן זמני, כשאדוארד ישמש בינתיים כחבר ועד או ממלא מקום".

להלן תגובת עיריית ראש העין: "ישי אדוארד חבר מועצת העיר ומ"מ ראש העיר, לא מונה לתפקיד יו"ר הוועדה לתכנון ובניה, ולכן גם לא נפסל. הנושא הועלה לנוכח הגשת תלונה ע"י תושב בסוגיית חריגת בניה, והנושא נבדק במחלקה המשפטית בעיריית ראש העין. ראוי לציין כי ישי אדוארד ביקש לא להתמנות עד להסדרת הנושא הנ"ל".

ישי אדוארד טרם הגיב לטענות.