צילום: באדיבות ההורים

לימודים קשים: בגלל הצפות בביוב ילדי כיתות א' בבית ספר רמב"ם בראש העין לא יכולים להתפנות. לטענת ההורים מדובר בסכנה שאינה מטופלת.

כמעט חודשיים מאז נפתחה שנת הלימודים וילדי הכיתות הנמוכות בבית הספר רמב"ם בראש העין עדיין לא יכולים להשתמש בשירותים שבקומת הלימוד. "השירותים תקולים מתחילת השנה, והבנו שזה היה כך גם בשנה שעברה", טוענים הורים לילדי כיתות א' בבית הספר. "הביוב עולה על גדותיו ומציף את השירותים ואת הקומה. זה מסוכן גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינה תברואתית ואף אחד לא דואג לטפל בזה".

בית ספר רמב"ם ראש העין. צילום: באדיבות ההורים

מדובר בבית ספר יסודי ממ"ד הממוקם ברחוב שבזי בעיר, אשר מונה כ-400 תלמידים בהם כ-80 תלמידי כיתות א'.

"הביקוש לבית הספר עלה והשנה שכבת כיתות א' גדלה משמעותית", מציין אחד ההורים. "בעקבות הבעיות בביוב, הילדים נאלצים ללכת להתפנות בקומה השנייה, היכן שנמצאות כיתות הלימוד הגבוהות וצריכים לנהוג במשנה זהירות שלא להחליק או ליפול במדרגות. בנוסף, אין שום סיבה הגיונית שילדים בני 6-7 יצטרכו להתפנות באותם השירותים יחד עם ילדים בני 11-12".

מה עשיתם?

"חלק מההורים פנו מספר פעמים לגורמים בעירייה, שהבטיחו לטפל בבעיה אך הבעייה לא טופלה וכבר למעלה מחודש השירותים בקומה של הכיתות הנמוכות חסומים לשימוש. הבנו שזה לא מצב חדש וגם בשנה שעברה זה היה כך. הביאו ביובית, אבל זה לא עזר. צריך לתקן את התשתיות, לא מובן איפה היתה העירייה כל הקיץ והחגים ומדוע הבעיה לא טופלה עדיין?".

צילום: באדיבות ההורים

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "אכן היו סתימות במערכת הביוב שקיימת למעלה מ-40 שנה. לא קיימת בעיה תברואתית כי מטפלים מיד בשחרור הסתימות. לאחרונה התקבלה החלטה להחליף קו חדש ובשבוע הבא יכנס קבלן להחליף את המערכות הישנות".