צילום: באדיבות תושבים

מחדל: ימים ספורים לאחר סלילתו של רחוב האצ"ל, הגשמים שרק החלו גרמו לאספלט להיהרס, וכתוצאה מכך נותרו מכסי הביוב חשופים ומהווים סכנה בטיחותית. אם לא די בזה, מי הביוב עצמם עלו על גדותיהם מספר פעמים וגרמו לצחנה באזור.

תושבי הרחוב שקיוו לשדרוג משמעותי כפי שהובטח בעירייה מביעים את אכזבתם לנוכח המציאות בשטח. "כנראה הם לא סיימו את העבודה, אחרת אין הסבר מדוע עשו רק שכבה אחת ודקה של אספלט", אומר תושב הרחוב. " בגלל שהוא חלש מי הביוב והגשמים שהחלו לרדת  אוכלים אותו והוא נהרס. כדי לנסות לתקן את הנזק, עכשיו הם עושים טלאים אחד על השני".

לדברי התושב, מכסי הביוב הבולטים "מביאים את הנהגים ברחוב לזגזג בכביש כדי להימנע מהריסת הגלגלים, מה שהופך את הנסיעה ברחוב הדו סיטרי והצר ממילא לסכנת נפשות. במקום להביט על התנועה בכביש, אנשים באופן אינסטינקטיבי מחפשים לעקוף את המהמורות ומכסי הביוב".

צילום: באדיבות תושבים

אך לא זו הבעיה היחידה ברחוב. "עוד לפני שסללו את הכביש, כשהתחילו בהסדרת החניות בצידו האחד הבנו שמשהו לא תקין", ממשיך התושב. "זה לא שפתאום ירחיבו את הכביש, ועכשיו שיש חניה שגם היא צרה זה מוביל למצבים בהם רכבים בולטים לכיוון נתיב הנסיעה וגם כך בקושי יש מקום לשני נתיבים בכביש. לכן נהגים נאלצים פעמים רבות לסטות לכיוון הנגדי או לנסוע במרכז הכביש, כך שגם הסימון המקווקו די מיותר. דיברתי עם גורמים בעירייה שאמרו שזה לפי התקן, אבל מה עם ההון האנושי? מה עם התחושות של התושבים?"

תושב אחר טוען כי פעמים רבות, בעיקר בימי שישי ושבת , נהגים אשר מגיעים למגרש הכדורגל מחנים את רכבם בצד המסומן באדום לבן וחוסמים את החניות הפרטיות ברחוב. "תושבים כאן פנו לעירייה ואמרו להם שאין מה לעשות כי בשישי ושבת לא מחלקים דוחות. אז מה אני אמור לעשות? יש אנשים שמפחדים לפנות למשטרה מחשש שיתנכלו להם".

"אפשר לפתור את העניין בקלות, כי ליד מגרש הכדורגל יש עוד שטח גדול שאפשר להפוך לחניה, ואפשר לסלול כביש גישה אליו.. אדם שחונה על מדרכה באדום לבן לא מעניין אותו אם זו חניה פרטית, ושהעירייה לא מספקת חניות אז זו התוצאה. אם העירייה הייתה מתנהלת נכון אז דברים היו נראים אחרת".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "האספלט לא נהרס. מדובר בשכבה ראשונה ולכן השוחות בולטות. לאחר שתבוצע שכבה נוספת, פתחי הביוב יהיו בגובה הכביש. מכסה השוחות סומנו בלבן כדי להזהיר את הנהגים ולגרום לנסיעה בטוחה.  בגלל העבודות, קו הביוב התלכלך מעפר ואבנים וגם ממוצרים אחרים של התושבים שנתקעים ולכן עלה הביוב מספר פעמים.
בימים האחרונים, החכל עוסקת בניקוי ושטיפת קו הביוב וכבר עתה נראה שיפור.

"רוחב החניות הוא תקני והכי רחב שאפשר היה לתכנן במגבלות הקיימות. בקרבת רחוב הלחי , בגלל רוחב זכות הדרך לא ניתן היה לתכנן חניות ולא שביל אופנים רק מדרכה. הרחוב מסומן באדום לבן בכדי למנוע זאת. בכל מקרה, תוגבר האכיפה במקום. בהמשך, לאחר סלילת השכבה השניה אנו נתקין גם פסי האטה למנוע מנהגים נסיעה מהירה ומסוכנת".