אסף בנו. צילום: פרטי

במסגרת מיזם 100 שהוקם בשנת 2016 במטרה לסייע לבעלי חיים נבחר השבוע אסף בנו (44) מראש העין כשוטר השנה. "אסף הוא שילוב יוצא דופן של תשוקה, ידע ושירותיות ולכן הוא נבחר", מסביר מייסד המיזם, שלומי צ'צ'קס.

הפרויקט פועל בשיתוף פעולה של מתנדבים ושוטרים ומטפל בסיוע לבעלי חיים - לרבות הצלות, התעללות, הזנחה וגנבות. בעבודתם מחזקים המתנדבים בפרויקט את הקשר בין הציבור והקהילה למשטרה.

"יש המון שוטרים ומתנדבים שעשו ועושים פעולות רבות של הצלת חיות וטיפול מהיר ואפקטיבי בבקשות סיוע של הציבור בעניין בעלי חיים", אומר צ'צ'קס. "במקרה של אסף, מעבר לכך שהוא שירותי ומקצועי, הוא גם יוזם המון בכל הקשור לחיי קהילה. זו פעם ראשונה שאנחנו עושים בחירה כזו ו'ספונטנית'.

"בהתנהלות השוטפת אנחנו מציינים שוטרים ואנשים שעשו פעולות ראויות לשבח ביחס למקרים נקודתיים. במקרה של אסף מדובר על דפוס עבודה ופעולה לאורך שנים רבות ואת זה לא אומרים אנחנו, אלא ההמונים שפנו אלינו, ציינו אותו לשבח וביקשו להוקיר אותו".

בנו, שעובד במשטרת פתח־תקוה כבר 24 שנים, משמש בשבע השנים האחרונות כשוטר קהילתי במרכז העיר ולוקח חלק במגוון פרויקטים הפונים לאוכלוסיות שונות. כך, למשל, הוא הקים יחידה מיוחדת למאבק בבריונות רחוב, שמתנדביה עברו הכשרה והיא פועלת בכל הקשור למיגור אלימות, הצקות ושכרות.

"מאוד התרגשתי וממש לא ציפיתי לזה", אומר בנו על הבחירה. "הפתיעו אותי, לא ידעתי שזה קיים, זה לא משהו שקרה בעבר של המיזם או שלי. זה חימם לי את הלב וחיזק אותי ואת פעולותיי ואת הראייה הקהילתית שלי. אני חושב שהפצה של פרויקטים ומיזמים קהילתיים חשובה, לא כדי לשבח את השוטרים אלא בעיקר כדי לקדם את הרעיון בקהילה, כדי שהציבור יכיר ויקבל אותו. הבחירה בי כשוטר השנה מחזקת אצלי את התחושה הזו".