מועדון הדיירים שבו התקיימה המסיבה, לדברי האם. צילום: באדיבות האם

"אנחנו בחלום בלהות". כך אומרת אמו הנסערת של הצעיר בן ה-18, שנעצר בחשד לארגון מסיבה פרטית ברחוב שייקה אופיר בראש העין בה נדקר נער בן 17 ונפצע באורח קל. הצעיר ואביו, שנעצר גם כן, נחקרו במשטרה בגין עבירות של ניהול עסק ללא רישיון ומכירת אלכוהול לקטינים, אך המשפחה לא מבינה מאין החשדות וגרסתם לאירועים שונה לחלוטין.

לדבריה של האם, הכל החל כשהיא שכנעה את בנה לערוך מסיבת יום הולדת בהגיעו לגיל 18. הצעיר, לדבריה לא רצה לערוך מסיבה שכזו, שוכנע לבסוף והזמין חברים רבים מבית ספרו ומשערי תקווה, משם עברה משפחתו לפני שנים בודדות. מאחר שדירת המשפחה לא יכלה להכיל את כל חבריו, מסיבת יום ההולדת התקיימה במועדון הדיירים בבניין בו הם גרים.

האם טוענת כי חבריו של בנה פתחו קבוצת ווצאפ לקראת המסיבה, בה הם קראו לאסוף 30 שקלים מכל אחד כדי לכסות חלק מההוצאות כפי שנהוג במקרים רבים. זאת בניגוד לפרסום המשטרה על גביית תשלום עבור המסיבה הפרטית לכאורה.  

למסיבה הגיעו גם "שלושה צעירים בעייתיים", לדבריה של האם, שאינם נמנים על חבריו של בנה. "הוא רצה להיות יותר צדיק מהאפיפיור", היא אומרת . "אמרו לו לא להזמין אותם, שהם יעשו לו בעיות, אבל הוא לא רצה שהם ירגישו דחויים ואמר שייתן להם הזדמנות. אני יודעת שהוא גם ביקש מהם לא לעשות בלגאן במסיבה".

צילום: דוברות המשטרה

האם טוענת כי לפי מה ששמעה, התפתחה קטטה בין שניים מאותם נערים בעייתיים לנער נוסף (17) בכניסה לשירותים במקום, שנדקר בסופו של דבר על ידי חברם מחוץ לבניין. המשטרה שהגיעה למקום עצרה את אותה חבורה שהתפרעה, ובנוסף כאמור, את הצעיר שחגג יום הולדת יחד עם אביו. "מי שמכיר את בעלי יבין שאין לו שום קשר לדברים", אומרת האם. "הוא בסך הכל ירד למטה לוודא שהם סוגרים את המסיבה עד השעה 23:00 לפי החוק. לבוא ולומר שהוא היה מעורב? אנשים התבלבלו כנראה".

"אנחנו עד עכשיו לא מבינים על מה הם נעצרו. יום הולדת זה עסק? אז יצטרכו לעצור פה אנשים כל שני וחמישי. אנחנו משפחה נורמטיבית לכל דבר, שלא הסתבכה בשום דבר אף פעם ופתאום באו שלושה ילדים ופשוט הרסו לנו את החיים. הילד שלי הוא ילד טוב, והלוואי על כל אמא ילד כזה. איזה מסר אני אמורה לתת לו עכשיו? לא לערוך יותר מסיבות לחברים?".

אז לדברייך אין כל שחר לדברי המשטרה?

"המשטרה פעלה מההתחלה במגמתיות לא מובנת. היתה גם שוטרת שנכנסה אליי הביתה והתחילה לחפש את הכסף שנאסף למסיבה ועוד כל מיני דברים. אנחנו נלך אבל עם האמת שלנו, וכרגע אנחנו שוקלים ובודקים את המשך צעדינו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מחקירת האירוע עולה כי מדובר במסיבה רוויית אלכוהול בה השתתפו גם קטינים ובסופה, דקירת אחד המשתתפים, קטין בן 17 ע"י משתתף אחד. השוטרים שנקראו למקום הגיעו בעקבות דיווח שהתקבל על קטטה. במקביל, התקבל גם דיווח על קיום המסיבה.

"עם הגעת השוטרים למקום הם הבחינו בכמויות גדולות של אלכוהול, במסיבה בה לקחו חלק גם קטינים וגם בגירים. עוד לציין כי מהחקירה התברר כי ההודעה על קיום המסיבה נשלחה דרך אחת הרשתות החברתיות ולא הוזכר בה כי העלות הנדרשת בסך 30 ש"ח הינה לכיסוי הוצאות מסיבת יום ההולדת ובניגוד לנטען, לא בוצע חיפוש בדירת מארגן המסיבה".