ילד משוטט. צילום: index open

דיווח על מקרה חמור בצהרון "מקום בלב" בבית הספר נופים בראש העין. לקראת סוף היום, בעשרה לחמש, הגיעה אם לאסוף את בנה לאחר יום הלימודים בבית הספר+צהרון ולקחת אותו לביתם. ואולם, כשהגיעה למקום היא נדהמה למצוא את הילד על סף הכביש ללא השגחה, מחוץ לכותלי בית הספר. האם נגשה לתשאל את בנה ועשתה זאת דקות בודדות.

בזמן הזה, האם הבחינה בכך שהמטפלות מהצהרון יוצאות מבית הספר עם תיקיהן וניגשה אליהן נסערת בעקבות המצב בו מצאה את בנה. לפי דברי אביו של הילד שפנה למערכת 'מיינט ראש העין', הדבר הראשון שאמרו המטפלות ביציאתן מבית הספר היה "או מ' (שם הילד) הנה אתה". האם התחילה לשאול את המטפלות איך יכול להיות מצב כזה ובתגובה נאמר לה שהילד כנראה יצא בזמן שאחת המטפלות כיבתה את האור.

"קשה להבין מילד בן שש מה קרה באופן ברור. אבל ממה שהוא אמר נראה שהן רצו לסגור את היום ואת הכיתה ואמרו לו לחכות בחוץ. הכוונה הייתה כנראה ליד הכיתה, בחצר בית הספר, ליד שער הכניסה או הכניסה לבניין עצמו, אבל הוא יצא החוצה משטח בית הספר בלי שאף אחד שם לב", סיפר האב והמשיך: "מבחינתינו זה מחדל עצום, התייחסו אלינו רק אחרי שפרסמנו פוסטים רבים ברשתות החברתיות לתקשורת. התקשרה אלי הגברת לימור האחראית על המטפלות ובשיחה הלהוטה שהתנהלה היא טענה שמדובר במטפלות אחראיות".

האב סיפר שזה אינו מקרה ראשון בו יש חוסר גילוי אחריות כלפי בנם במסגרת הצהרון. ביום השני ללימודים בשנה שעברה, לאחר מערכת חינוך החובה הרגילה, קיבל האב טלפון ונשאל האם הוא מגיע לאסוף את בנו שנמצא לבד בכיתה קרוב לשעה, זאת כאשר הוא אמור להילקח לצהרון במתחם השני. "אני לא רוצה שהדבר הזה יעבור על סדר היום, בסיטואציה אחרת מקרה כזה מסתיים באסון".

מ'מקום בלב' נמסר: "מדובר באירוע חריג. מונה צוות בראשות מנכ"ל החברה העירונית לבדיקת האירוע. בכל מקרה, חודדו הנהלים למניעת הישנות מקרים דומים".