צילום: באדיבות שרון נתן

הפתעה לא נעימה ציפתה השבוע לדיירים בבניין ברחוב גרטרוד עליון בשכונת פסגות אפק בראש העין, כאשר גילו כי בזמן שישנו את שינת הלילה, אלמונים פרצו לחניון הבניין, השחיתו מספר כלי רכב, גנבו ציוד שהיה בתוכם והעלימו את הגלגלים. "מדובר בכנופיות שמגיעות לאזור זה תקופה. אנחנו לא הראשונים ולא האחרונים שזה קורה להם" אומר שרון נתן תושב הבניין והראשון לזהות את שאירע בלילה.

תאר לי מה קרה?

"ירדתי לחניון של הבניין בשעה שש בבוקר וראיתי שכלי רכב של חלק מהשכנים שלי נפרצו. לשכן אחד נגנב ציוד עבודה מתוך הרכב ומכולם נגנבו הצמיגים. הם פשוט הגיעו ולקחו מה שהם רצו, אני מאמין שזה בוצע לפי הזמנה".

צילום: באדיבות שרון נתן

נתן מסביר כי הבניין הוא בניין חדש אשר בחודשיים האחרונים נמצא בשלבי איכלוס, ולכן טרם הותקנו מצלמות במקום ואפילו השער לחניון הוא זמני, כך שלאותם אלמונים שפרצו במהלך הלילה, היו חיים קלים במיוחד. "האבסורד הכי גדול הוא שמדובר בבניין שנמצא ממש מול הנקודה של השיטור העירוני", אומר נתן ומוסיף כי "זה גורם לי לתהות איפה הם היו בכלל? איך ייתכן שכאן, בנקודה כביכול 'מוגנת' קורים דברים כאלה? לא ברור לי למה אנחנו משלמים אגרת שמירה כל כך גבוה, אם אף אחד לא שומר עלינו ועל הרכוש שלנו. אנחנו לא מרגישים מוגנים בכלל".

פניתם למשטרה?

"הגיעה ניידת של המשטרה בבוקר, מילאו דו"ח, אבל אני לא מאמין שיהיו להם פתרונות. זו לא פעם ראשונה שזה קורה בשכונה וכנראה גם לא האחרונה. רק לפני חודש פרצו בצורה דומה לגיסי, שהוא איש מזגנים וגנבו מתוך הרכב ציוד עבודה יקר – דבר שפגע בו באופן קשה, גם מבחינת הציוד וגם מבחינת עוגמת הנפש והבעיה שזה יצר מול הלקוחות. חייבים לטפל בתופעה הזו, זה לא יכול להמשיך ככה".

צילום: שרון נתן

תגובת העירייה: "משטרת ראש העין בסיוע פקחי השיטור העירוני וסיירי האבטחה באגף הביטחון, פועלים במהלך השנה בתיאום בהתמודדות עם נושאי הביטחון והפשיעה בעיר. יש לציין כי האחריות והסמכות בלחימה בפשיעה היא של משטרת ישראל. הרשות מסייעת למשטרה במלחמה זו על מנת לשמור על איכות חיי התושבים.

"הפעילות הגלויה והסמויה בהתמודדות עם הפשיעה, הורידה בשנת 2018 את ההתפרצויות בכ-70% ביחס לשנת 2017. ההתמודדות היום יומית ממשיכה ותמשיך במשותף בכל המישורים ועל פי הניתוח המקצועי שמתבצע יום יום. לאחרונה נתפסו 2 חוליות של פורצים ונתפס הרכוש הגנוב שהוחזר לבעליו.

"ברחבי העיר פרוסות עשרות מצלמות המאפשרות לאגף הביטחון העירוני לעקוב אחר אירועים חריגים במרחב הציבורי. התושבים מתבקשים לסייע בהתמודדות, לגלות ערנות ולדווח על כל דבר חריג ואו אנשים חשודים באזור מגוריהם למוקד 100 ואו למוקד העירוני 106".

מהמשטרה טרם התקבלה תגובה.