סימני אלימות על גב אחד הילדים | צילום פרטי

        

גן עירוני בראש העין יושבת עד להודעה חדשה. הסיבה על פי הורי הילדים: אלימות והשפלות שחווים ילדי הגן ממספר ילדים ששובצו אליו בתחילת השנה.

לדברי ההורים, שניים מהילדים הבעייתיים היו בגן גם בשנה שעברה אך הכל התנהל כרגיל עד שצורפו מספר ילדים שנפלטו מגנים אחרים. עוד הם טוענים כי הגן כבר הושבת לא מכבר בגלל אותן בעיות אך גם תוספת של סייעת לא פתרה את הבעיה ולכן החליטו להשביתו שוב עד שימצא פתרון הולם.

"מתחילת השנה ישנה אלימות רבה בגן, וילדים חוזרים עם סימנים כחולים ואדומים על בסיס קבוע", אומר אב לאחת הילדות. "ילדים נעטפו באמצעות נייר טואלט, נחנקו ובמקרה הכי מזעזע אחד מהילדים הטיל את מימיו על ילד אחר. אותם ילדים שוברים את הגן, בין אם זה צעצועים, עציצים או כסאות. לא להאמין שילדים מסוגלים להתנהג כך".

מה אומרים על כך בעירייה?

"פנינו אליהם מספר פעמים והבטיחו לטפל בנושא אך למרבה הצער הבעיות לא נפתרו. בפועל הביאו לגן סייעת נוספת אך מתבקש טיפול מהשורש. הילדים הבעייתיים עדיין בגן. ההורים של אותם ילדים מתנערים מאחריות והעירייה אומרת כל עוד ההורים לא משתפים פעולה אין לנו מה לעשות. העירייה הרימה ידיים מהמקרה וכרגע אנחנו בפלונטר".

עד מתי אתם מתכוונים לשבות?

"אנחנו לא יודעים כרגע, עד שימצא פתרון. הילדים לא רוצים ללכת לגן, ההורים נשארים בבית או לוקחים את הילדים איתם לעבודה אבל חייבים לזעזע את המערכת ולשים לזה סוף".

מה אתם מצפים שיקרה?

"אנחנו מצפים שאותם ילדים יורחקו מהגן. צריך לפצל ביניהם, ולהחזיר את המצב כפי שהיה בשנה שעברה, או שיביאו עוד סייעות. אבל אנחנו לא צריכים להביא את הפתרונות אלא העירייה. כבר כמה חודשים מאחורינו ועדיין לא נמצא פתרון. במקום שהילדים יתכוננו לכיתה א', הצוות במקום עסוק בלהרגיע את הרוחות".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.