צילום ארכיון להמחשה בלבד: מתוך ynet

המשטרה הגישה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בפתח תקוה כתב אישום נגד תושב ראש העין (67) בגין התאכזרות והתעללות בבעל חיים וכן היזק לבעל חיים. זאת בטענה שהיכה כלב באמצעות קרש וגרם לו לפציעות וחבלות עמוקות ורחבות, על אף שהיה קשור ברצועה ולא ניסה לתוקפו או לקפוץ לעברו.

על פי הטענות שעלו בכתב האישום, בתאריך 05.10.18 בשעה 18:20 או סמוך לכך, שהה בעליו של הכלב ברחוב יהושע בן נון בראש העין, יחד עם כלבו העונה לשם "גרי", כלב בינוני בעל פרווה בצבע אפור-לבן. הבעלים טייל עם הכלב כשהוא קשור ברצועה כשלפתע הבחין בנאשם מגיע לעברו ולעבר הכלב, כשהוא אוחז בידו מקל/קרש אשר בקצהו מסמר.

בהמשך כתב האישום נטען כי הנאשם החל להכות את הכלב מספר פעמים באמצעות הקרש שבידו, מכות אשר גרמו לכלב לפגיעה בעין ימין ולפציעה וחתך עמוקים ברוחב 1.5 ס"מ. הפציעה אף חדרה אל גלגל העין ובתוכה נוצרו שטפי דם מרובים והעפעף העליון התנפח.

בסיכום כתב האישום נטען כי האיש התאכזר לבעל החיים שלא כדין, בכך שבאמצעות קרש היכה את הכלב בפניו וגרם לו לפציעות וחבלות, כשלטענתו הכלב נבח לעברו ולכן חשד כי הוא עשוי לתוקפו. זאת על אף שהיה קשור ברצועה ולא ניסה לתוקפו או אף לקפוץ לעבור.